Назад   Львівський форум акваріумістів > Інше > Балачки
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Балачки Розділ в якому можна розмовляти на будь-які теми, неповязані з тематикою порталу, але в межах правил !

Відповідь

Параметри теми
Старий 17.11.2009, 11:00   #31
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Дописи: 4.923
Подякував(ла): 15.423
Подякували 13.115 разів в 3.911 дописах
Репутація: 13442

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Аварійне відключення світла

Вчора, поки засипав, подумав собі що коли буду запускати ще один акваріум, то вже до нього треба буде обов'язково той упс купити (так, для повного спокою)... Але відразу виникло питання одне... До тих упсів, з якими я стикався, пристрої підключались через специфічні роз'єми... А як тоді підключити внутрішній (зовнішній) фільтр зі звичайною розеткою?
Roman71 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Roman71 за цей допис:
Vitalik_only (17.11.2009)
Реклама
Старий 17.11.2009, 11:22   #32
CVI
Учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 105
Подякував(ла): 150
Подякували 99 разів в 39 дописах
Репутація: 119

roman71,
переноска...
http://www.sven.ua/ua/products/detai..._ID=753&ID=593
CVI зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 користувачів подякували CVI:
Roman71 (17.11.2009), Vitalik_only (17.11.2009), Віталій (17.11.2009)
Старий 17.11.2009, 13:33   #33
ryuras
Активний учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 431
Подякував(ла): 795
Подякували 700 разів в 265 дописах
Репутація: 820

В принципі не важко і самому таку переноску зробити, тільки треба мати один шнур і пакетник на декілька розеток чи переноску. Відрізаєш зайву вилку з'єднюєш і маєш переноску під УПС заточену. Крім того багато упсів мають нормальні розетки вже на собі. Слід звернути увагу що упс дає на виході постійний або випрямлену напругу, особливо коли працює від акумулятора. Компресор розрахований на змінну напругу, тому від більшості упсів він працювати не буде, треба пробувати однозначно. Колись, коли часто вимикали світло, особливо по селах, народ масово кинувся стаити упси під котли, щоб хата не остивала. Купляли все підря, а потім носили назад здавали, бо насос відмовлявся працювати на постійному струмі. Для компютера чи монітора це без різниці, а от для трансформатора чи двигуна може і не підійти.
ryuras зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував ryuras за цей допис:
Roman71 (17.11.2009)
Старий 17.11.2009, 13:37   #34
Noe
Акваріуміст

Львів

Дописи: 1.289
Подякував(ла): 2.892
Подякували 4.749 разів в 942 дописах
Репутація: 5232

Аквафото Аквафото Аквафото Форумлянин року Акваріуміст року 

УПС не поможе. Я пробував підключити каністровий фільтр до упса - не працює. Думаю причина в тому, що на виході УПСа не синусоїда 220В а дещо інший вид напруги.
Є інший варіант. На радіобазарі а також на автомобільних базарах продають перетворювач напруги з постійних 12В в змінні 220В. Потім ще потрібно докупити потужній акамулятор. Акамулятори бувають кількох видів. Опишу два. Перший, стартова кислотна акумуляторна батарея, яка працює в автомобілях. Такий акамулятор не дуже підходить, оскільки він розрахований на те, щоб видавати велику потужність але в короткий проміжок часу. Інший вид - тягова акамуляторна батарея, її ставлять на інвалідні візки. Отакий акамулятор те що потрібно.
Ну і ще потрібний зарядний пристрій до акамулятора.
Потрібна ще автоматична схема, яка буде підключати акамулятор і перетворювач напруги в разі зникнення напруги в мережі. Це досить просто зробити, якщо хтось має елементарні уявлення про електроніку.
Відносно цін. Тяговий акамулятор на 12В і здається 16А/год коштував десь в районі 30$. Зараз це дорожче, бо останні роки постійно піднімалася ціна на свинець. Так як споживана потужність акваріумних фільтрів і компресорів дуже маленька, такий акамулятор годин 12 протягне запросто. Нагрівач підключати недоцільно, оскільки, як казав Марьян, акваріум остигає повільно а з іншого боку, загибель бактерій в фільтрі набагато гірше ніж падіння температури на кілька градусів.
Можна поставити і кислотний автомобільний акамулятор, але з ним мороки більше. Дешевий 44А акамулятор десь в районі 300-400грн, плюс зарядний пристрій, ну тут ціна від 100грн і до кілька тисяч.
Скільки коштує перетворювач не знаю, думаю теж в районі 100грн.

P.S.:Такий пристрій я був собі зробив сам. Але світло пропадало дуже рідко, тому з часом при черговому митті акваріума я це зняв а підключити назад забув. А потім, коли переїзджав на інше житло взагалі десь загубив
Noe зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували Noe:
Roman71 (17.11.2009), ryuras (17.11.2009)
Старий 17.11.2009, 13:55   #35
ryuras
Активний учасник

Івано-Франківськ

Noe,
Дійсно така система досить довго протягне, а якщо використати атомобільну акуму ну 55-65 А/год, то можна і підключити пару економок або люмінісцентних ламп, щоб рослини не загнулися, тобто використати тільки частину ламп.
Старий 17.11.2009, 14:09   #36
Vitalik_only
Активний учасник
Ternopil-city

Дописи: 484
Подякував(ла): 1.395
Подякували 640 разів в 265 дописах
Репутація: 659

Noe,
Чому ж упс не поможе? Я на власному досвіді переконався, що помагає. В мене старенький АРС 325 і каністра (тетра) як і компресор не жаліються! Тим більше, що більшість людей бояться електрики як вогню а тут ще потрібно експериментувати, а вдруг на зарядці поставить клему не плюс до плюса, а плюс на мінус, а тут вже все готово.
Vitalik_only зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Vitalik_only за цей допис:
Roman71 (17.11.2009)
Старий 17.11.2009, 14:35   #37
ryuras
Активний учасник

Івано-Франківськ

Vitalik_only,
Не кожний УПС дає змінний струм на виході. дуже багато УПСів дають випрямлений струм або постійний, особливо коли працюють від акуми. Можливо тобі повезло з упсом. Взагалі треба пробувати.
Старий 17.11.2009, 14:42   #38
CVI
Учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 105
Подякував(ла): 150
Подякували 99 разів в 39 дописах
Репутація: 119

ryuras,
Я чомусь завжди вважав, що УПС дає змінний струм. Не синусоїдальний, але таки змінний.
CVI зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 17.11.2009, 14:56   #39
ryuras
Активний учасник

Івано-Франківськ

Акумулятор дає постійний струм. Тому коли УПС працює від акуми то на виході постійний або щось подібне до змінного. В більшості випадків китайці не заморочуються синусоїдою, бо для імпульсних блоків живлення це побарабану. Все залежить від виробника. Як правило дешеві упс типу Мастек на виході будуть мати постійний струм і двигун чи трансформатор працювати не будуть. УПСи фірми АРС є досить не поганими тому у Vitalik_only компресор і працює. Одним словом треба пробувати УПСи бувають різними. Одне можу сказати чим дорожщий УПС тим можливо він буде "правильнішим", хоча не факт. В самого на роботі є пару 0,7-1 кВт УПСів на яких відмовляються працювати трансформаторні блоки жіилення до різної переферії (модеми, світчі, маршрутизатори,....). Однозначно сказати не можна що буде чи не буде від УПСа працювати компресор, обовязково треба попробувати. Я такої статистики по УПСах не маю і не веду. Якщо купляю новий УПС і планую в нього щось підключити трансформаторне чи двигун, то стараюся спочатку попробувати десь на цій моделі, або почитати доку.

Востаннє редагував ryuras: 17.11.2009 о 14:59..
Користувач подякував ryuras за цей допис:
Roman71 (17.11.2009)
Старий 17.11.2009, 15:08   #40
Vitalik_only
Активний учасник
Ternopil-city

Дописи: 484
Подякував(ла): 1.395
Подякували 640 разів в 265 дописах
Репутація: 659

Ось вам відповідь на це інтересне питання, чому електродвигуни не працюють від упса: "Форма сигнала: Все ИБП делятся по форме выходного сигнала на синусоидальные и аппроксимированные. Современные импульсные БП некритичны к форме сетевого напряжения. Трансформаторные БП могут выйти из строя при питании их аппроксимированным синусом. Двигатели переменного тока вообще не работают с аппроксимированным сигналом. ИБП с синусоидальным сигналом создают меньше радиопомех. С другой стороны, инвертор синусоидального сигнала более сложен, имеет более низкий КПД. Если вам нужно питать только ПК с монитором, вам не важно синус у него на выходе или аппроксимация. В таблице ИБП с синусоидальным сигналом обозначены символом , а с аппроксимированным . При этом зеленым цветом обозначены ИБП обеспечившие качественную форму сигнала, без артефактов, во всем диапазоне нагрузок."
А це ссилочка на цілу статтю, думаю після прочитаного у багатьох відпаде питання "а чому?"
http://www.ixbt.com/power/ups/ups_catalog.shtml
Ось ще цікава стаття, http://www.ask-r.ru/info/library/ups...t_secret_8.htm
Vitalik_only зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували Vitalik_only:
CVI (17.11.2009), Gemeni (17.11.2009), Noe (17.11.2009), Roman71 (17.11.2009), ryuras (17.11.2009), Ye_Lviv  (17.11.2009)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 18:40.

All rights reserved