Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Інше устаткування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Інше устаткування СО-установки, УФ-стерилізатори, автоматичні годівниці, автодолив, таймери, термометри, контролери і т. п.

Відповідь

Параметри теми
Старий 25.02.2010, 14:27   #1
thomas85
Гість

Дописи: n/a
Типово Мій перший CO2 прошу допомоги.

До всього нового відношусь з великою обережністю. Тиждень тому запустив бражку, але зробив дуже слабенькою, бо страшнувато стало одразу. Використав 2 столових ложки цукру, чверть чайної ложки дріжджів (сухих) і пів літри води. Пустив це все покищо через пісочний розпилювач (на диво бульбашки дуже дрібні) без клапана, оскільки бражка вище акваріума. Акваріум на 40л (середньозасаджений) з рослин переважно швидкоростучі, з риби 8 пецилій і декілька неокардинок. Світло 15 ват ЛБ 3500 К і економки одна 11 ват друга 9 ват всі по 2700 К свічу 12 год. Добрив покищо не даю бо закінчились.
Питання:
1 Скільки повинно бути бульок в хвилину (через лічильник) на такий обєм і такі умови.
2 Чим грозить те що не даю добрив (просто мав проблеми з водоростями коли лив добрива, а тепер думаю чи пробувати інакші чи взяти цей грунт заряджений від тетри)
  Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 25.02.2010, 15:00   #2
ryuras
Активний учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 431
Подякував(ла): 795
Подякували 700 разів в 265 дописах
Репутація: 820
Типово Відповідь: Мій перший CO2 прошу допомоги.

Як на мене, то к-сть бульок в хв це дуже відносна величина. Бо в когось може булькати через голку від шпріца, а в когось через шланг. А в мене взагалі через розпилювач булькало, для зменшення шуму. Зараз я взагалі відмовився від лічильника бульок, бо ля бражки він не актуальний. Інтенсивність бродіння постійно подає. Дуже важко нормально виставити подачу СО2. Лічильник більше для того, щоб спостерігати за інтенсивністю бродіння. Якби в усіх були одинакові лічильники бульбашок, тоді можна про щось говорити.
Спочатку рослини все мають витягнути із води, тобто у твоїй акваріумній воді є певний вміст різних елементів. Після початку давання СО2 рослини почнуть інтенсивніше проводити фотосинтез відповідно почнуть більше споживати. Вміст нітратів у воді має зменшитися. Відповідно це почне пригнічувати водорослі. А рослини навпаки підуть у ріст. Далі коли вміст поживних речовин зменшиться і рослини почнуть голодати, тоді треба починати давати добрива.
На скільки я зрозумів, ти СО2 підключив щоб пороти свою вєтнамку? Вона в тебе просто шикарна , я серйозно. Якщо і захочеш, то таку вєтнамку виростити треба добре помучатися.
Старий 25.02.2010, 15:16   #3
thomas85
Гість

Дописи: n/a

Цитата:
Допис від ryuras Переглянути допис
На скільки я зрозумів, ти СО2 підключив щоб пороти свою вєтнамку?
Ні це просто експеремент. СО2 швидше прискорить ріст водоростей ніж заглушить. Вже місяць як пересилив більшість риб перставав давати добрива і регулярно підмінюю воду мав би фотік показав би на альтернатері чіткий перехід знизу листки повністю порошші ветнамкою а зверху з 12 листків чистеньких без жодної ворсинки тою зарази.
Цитата:
Допис від ryuras Переглянути допис
Вона в тебе просто шикарна , я серйозно. Якщо і захочеш, то таку вєтнамку виростити треба добре помучатися.
Смійся смійся ну нічьо я ше всім покажу))))

Востаннє редагував thomas85: 25.02.2010 о 15:18..
  Відповісти з цитуванням
Користувач подякував за цей допис:
Roman71 (25.02.2010)
Старий 25.02.2010, 16:34   #4
Noe
Акваріуміст

Львів

Дописи: 1.289
Подякував(ла): 2.892
Подякували 4.749 разів в 942 дописах
Репутація: 5232

Аквафото Аквафото Аквафото Форумлянин року Акваріуміст року 

Вам потрібно рахувати не бульбашки, а знати скільки СО2 розчиняється у акваріумі. На розчинність СО2 сильно впливає температура. Крім того, у мякій воді потрібно відслідковувати кислотність, бо дуже легко загнати рН нижче 6. Здається у Франківську вода якраз мягенька, що дуже добре для травника. У жорсткій воді, типу львівської, СО2 можна булькати не боячись за рН.
Про насиченість СО2 дехто орієнтується по криветках, по деяких видах риб, наприклад, мої гупіки дуже реагують і спливають до поверхні води, хоча харацинка і разбори ведуть себе абсолютно спокійно. Також зараз продають скляні індикатори насиченності СО2, або, якщо у Вас є рН-метр то можна і по ньому, але ясна річ, це не пряме вимірювання концентрації СО2.
Noe зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 користувачів подякували Noe:
Gemeni (25.02.2010), Roman71 (25.02.2010), ryuras (25.02.2010)
Старий 25.02.2010, 16:34   #5
ryuras
Активний учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 431
Подякував(ла): 795
Подякували 700 разів в 265 дописах
Репутація: 820

thomas85, а я і не сміюся, реально класна вєтнамка в тебе була. На скільки я памятаю, всі хто бачив, то всім сподобалася.
Десь читав на форумах, що водослям СО2 не потрібно. Тому вони і не попруть, ще більше. Хоча я не спец в даному напрямку, можу помилятися.
Старий 20.04.2010, 21:52   #6
pyellow
Активний учасник

тихое болото околице области

Дописи: 365
Подякував(ла): 1.489
Подякували 1.072 разів в 287 дописах
Репутація: 1039

Цитата:
Допис від
...а знати скільки СО2 розчиняється у акваріумі...
Случайно попал на таблицу,немного раскрывающую интересующую тему- "надо или не надо,много или не много" Со2 .Думаю сгодится для начинающего эксперементатора на первом этапе . Обладая не дюжими математическими способностями,можно провести расчет
http://lis.aqa.ru/e_co2-tabelle.htm

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Мій перший - САМОПАЛ )))) Ostap Акваріум 27 24.01.2010 19:38
Прошу поради .... Sandra Ber Хвороби риб та їх лікування 20 22.12.2009 14:01
Прошу поради про внутрішній фільтр Atman PF- 400 Fadeev Фільтри, компресори, нагрівачі 13 14.12.2009 15:30
Прошу поради!!! (загляньте сюди) Ванко Хвороби риб та їх лікування 13 06.12.2009 22:36
Перший andriy_a Прісноводні акваріуми учасників форуму 11 11.10.2009 18:42

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 18:29.

All rights reserved