Назад   Львівський форум акваріумістів > Нано акваріумістика > Нано-акваріуми учасників форуму
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Нано-акваріуми учасників форуму Обговорення, критика, фотографії, поради, рекомендації.

Відповідь

Параметри теми
Старий 14.02.2017, 16:10   #1
Pitbul
Учасник
Львів

Дописи: 117
Подякував(ла): 55
Подякували 32 разів в 26 дописах
Репутація: 42
Типово Акваріум 32 літри

Ну десь же хочеться поділитися своїми кроками в акваріумістиці?
По передісторії - мав на роботі 6-літровий круглий акваріум з півником Халф-муном і трьома гуппі. На дні декоративні білі камінчики і обкатані прозоро-сині скельця. Одна фіолетова силіконова декорація та й усе. В кабінеті доволі світло і доволі тепло, тож з півроку та компанія доволі безбідно прожила. Підміняв воду раз на тиждень (деколи і пропускав), відсаджуючи риб в банку і миючи пустий акваріум. Що йому на користь не пішло - від перепаду температури тріснув по дну, був куплений інший, такий самий, так само і тріснув за деякий час. Тепер в тих тріснутих і заклеєних колбах живуть два флораріуми. )) А я псіханув і купив щось більш справжне. "Природу" з випнутим переднім склом на 32 літри. Фільтр внутрішній Marina jf50 з аерацією, нагрівач Marina 25 W, термомент-наклейка.
Тоді мені здавалося, що я роблю подвиг і це велетенський акваріум. )))
Оскільки риби з тріснутої колби сиділи в літровій банці в очікуванні щастя, ніякого повноцінного запуску в мене не було... Благо, відстояної води запас мав, засипав грунту - кварцевого піску, поверх насипав тонким шаром (типу, декоративно))) ті камічики, що в мене в колбі були. Долив з розрахунку на літраж СейфСтарт, вичекав пару годин, та й мусів риб туди випускати...
Поволі подосажував рослин - 4 кущики різних криптокорин, 8 кущиків валліснерії (звичайної і спіральної), 2 кущики амбулії, дві кладофори (одну розпиляв і примотав до каменюки, поки моху не знайшов). Поклав коряжку, поки що залишив того ж таки фіолетового силіконового поліпа, поставив штучну скелю...
Окрім старожилів - півника і трьох гуппі доселив 6 моллінезій (три чорні, три білі), ото тільки сьогодні розібрався, що усі дівки, тільки один білий хлоп; трьох акантофтальмусів. Маю два десятки креветок неокардин - десяток вирождених прозорих черрі з краківського і півтора десятки з інтернет-магазину зовсім мілких по п'ять синіх, червоних і помаранчевих.
Добрий шеф підкинув мені з десяток котушок, які прозплодились до непристойних кількостей (але потомство ще дрібне), так що довелося завести 6 хелен. В результаті великих котушок в мене вже нема.
Ото в основному і все...
З зарплати планую поміняти фільтр на більший - щоб не коробочкою, а з великою мочалкою. І думаю також після з/п пТерівську світлодіодну лампу взяти... Бо на разі освітлення стокова - лямпочка з Е-14 цоколем, поставив світлодіодну, то вона тільки половину акви освітлює. Хоча візуально мені так навіть подобається - є освітлений простів і простір "в тіні", наче хмари над водою. )) Замість штучного силіконового поліпу поставлю порослий мохом кокосовий будиночок, як тільки приїде. Хочу ще щось грунтопокривне посадити, щоб менше з сифонкою гратися. Штучна скеля хоч і попсова, але міняти на справжній камінь, напевно, не буду. Пущу яванський мох по ній, може розростеться і приховає більшою мірою...
Акваріуму зараз місяць, +- пару днів. Попри ніфіга неправильний запуск - політ більш-менш нормальний. Протягом останніх трьох днів гуппі розмножилася. Щось близько 22 мальків - відсаджені в банку.
Вчора параментри води міряв:
pH-7,5
kH-7
GH-8
NO2-0,1
NO3-10
NH3/4-0
PO4-1
Виглядає, ІМХО, пристойно. ))

З чого починалось:

Така доля спіткала круглі акваріуми:

Сумний неправильний запуск:

Ну і приблизно як воно зараз виглядає:
Pitbul зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Pitbul за цей допис:
Bomchyk (14.02.2017)
Реклама
Старий 14.02.2017, 16:27   #2
Pitbul
Учасник
Львів

Типово

Питань у мене, на разі, начеб-то нема. Хоча якщо у когось виникнуть якісь міркування, поради - радо дослухаюсь.

Є невеликий інтерес - гуппі у мене, здається, московська гвоздика. З огляду на приплод, який третій день живе в банці і навіть вже підріс трохи, і на те, що це явно не останній приплод, цікавить от що: наскільки взагалі є попит на таких гуппі? Бо як я їх в добрі руки прилаштувати не матиму шансів, то смисл в їх плодінні, 30 літрів не резинові...

А, ще з населення забув за одненького сіамського водорослеїда. )

Востаннє редагував Rain: 14.02.2017 о 23:24.. Причина: дописи одного автора
Старий 14.02.2017, 18:38   #3
Hasker
Активний учасник

Львів, Рясне

Дописи: 367
Подякував(ла): 453
Подякували 208 разів в 111 дописах
Репутація: 218
Типово Відповідь: Акваріум 32 літри

Цитата:
Допис від Pitbul Переглянути допис
то смисл в їх плодінні
Відбудеться "природній відбір" так як в інших учасників.
Заведіть парочку меченосців, вони явно посприяють популяції.
Ну і скажу, що в 30 літровій банці в мене жили 5 дорослих самців (4 см) з 40 мальками. Самці мальків не рухали а от самочки...
Фото старої та нечіткої давності:
P8XjO7g2zts[1].jpg Drw7cYY0ISI[1].jpg

Цитата:
Допис від Pitbul Переглянути допис
півника і трьох гуппі доселив 6 моллінезій
Півник і гуппі речі не суміжні...
В любому випадку в такому обємі... Пообгризає хвости як мініму.
Хелен я б радив пошвидше запустити. А то буде 50% грунту і 50% ракушків.

Щодо світла. Мені на форумі порадили поставити на 30 літрів енергозберігайку на 15 Вт. Усе чудово росло і росте без добрив і СО2.

Востаннє редагував Hasker: 14.02.2017 о 18:45..
Hasker зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Hasker за цей допис:
Pitbul (14.02.2017)
Старий 14.02.2017, 20:07   #4
Pitbul
Учасник
Львів

Цитата:
Допис від Hasker Переглянути допис
Відбудеться "природній відбір" так як в інших учасників.
Заведіть парочку меченосців, вони явно посприяють популяції.
Ну і скажу, що в 30 літровій банці в мене жили 5 дорослих самців (4 см) з 40 мальками. Самці мальків не рухали а от самочки...
В мене в кабінеті п'ять дівчат сидять. Які до ідеї природнього відбору серед мальків гуппі віднеслись різко негативно.))) Незабаром з'їдуться від мене, і тоді хай хто хоче, той в аквасі мальків і жере.)))

Цитата:
Допис від Hasker Переглянути допис
Півник і гуппі речі не суміжні...
В любому випадку в такому обємі... Пообгризає хвости як мініму.
Хелен я б радив пошвидше запустити. А то буде 50% грунту і 50% ракушків.

Щодо світла. Мені на форумі порадили поставити на 30 літрів енергозберігайку на 15 Вт. Усе чудово росло і росте без добрив і СО2.
Я теж так думав, але за пів року в 6-літровий банці без рослин взагалі - ніхто нікого не пообгризав. І зараз у всіх хвости цілі. Флегматичний у мене півник. )) Меченосців туди - так точно вже перенаселення буде...
А хелен вже запустив (майже відразу, як кількість ікри котушок побачив і вжахнувся), так дорослих котушок вже нема, чекаю поки мілкоту доточать...
А лампу, як гроші вільні будуть, все одно мінятиму, бо навіть по фото видно, що темно.
Старий 15.02.2017, 22:05   #5
Pitbul
Учасник
Львів

А може таке бути, що манка тільки у півника?
І, якщо так, чи є резон відселити його і лікувати, тиждень (чи скільки знадобиться) утримуючи в окремій ємності?
А то зеленкою потравлю ж нафіг креветок, акантофтальмусів... ((( Та і рослинки, по суті, тільки прижились... А в такій малій банці з зеленки хана бактеріям однозначно буде.. ((
Старий 15.02.2017, 22:12   #6
varijat
Учасник
Івано-Франківськ

Дописи: 157
Подякував(ла): 167
Подякували 119 разів в 47 дописах
Репутація: 129

Якщо манка є в одної риби, то 100% що вона заразить всіх інших риб. Найкраще лікувати окремо одну рибу, але якщо ця риба побула в акваріумі кілька днів з манкою, то вже манка є в акваріумі. Два місяці назад лікував у 2-х акваріумах манку - використовував метиленовий зелений разом з таблетками фурациліну. Креветки пережили лікування, але я давав не велику дозу препаратів. Але обережно, бо вбивається біологічна фільтрація!

Востаннє редагував varijat: 15.02.2017 о 22:14..
varijat зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував varijat за цей допис:
Hasker (15.02.2017)
Старий 15.02.2017, 22:21   #7
Pitbul
Учасник
Львів

Ну ото власне, що біологічна фільтрація в малому літражі штука така крихка, що аж страшно.
А щось подібне на манку спостерігав у півня два дні тому, вчора в упор не зміг роздивитись жодної цятки, а сьогодні знову кілька ця ок бачу... Але тільки у півня! От того і задумався, чи справді то іхтіофтіріоз, чи, може, буває щось подібне з виду?

Пи.Си. От як його, заразу вертляву сфоткати?! Ще й на мобільник, зеркалок не маю... (((
Старий 16.02.2017, 23:26   #8
Rain
Супер-модератор

Львів

Дописи: 2.319
Подякував(ла): 3.632
Подякували 5.259 разів в 1.601 дописах
Репутація: 5380

Аквафото Аквафото Аквафото Аквафото 

Цитата:
Допис від varijat Переглянути допис
метиленовий зелений
ви переконані?
Andrew1 (16.02.2017)
Старий 16.02.2017, 23:44   #9
Andrew1
Учасник

Червоноград

Дописи: 214
Подякував(ла): 193
Подякували 297 разів в 104 дописах
Репутація: 307

Аквафото Аквафото 

Метиленовий синій+малахітовий зелений=метиленовий зелений
Andrew1 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 17.02.2017, 00:07   #10
Хелена
Активний учасник

Львів, Стрийська-Наукова

Дописи: 343
Подякував(ла): 961
Подякували 521 разів в 158 дописах
Репутація: 536

Акваріуміст року 

Pitbul, вітаю!
Щодо гуппі - дуже складно "заробити" на них, тому не буду радити займатись розведенням )) Лишіть їх,як вам вище радили, на природній відбір.

А взагалі, я б у вашій акві замінила грунт і фон на чорні кольори - рослини виразніше виглядають.
Щодо скелі - камінь, до якого приріс анубіас, теж дуже круто виглядає (якщо що, звертайтесь, пошукаю вам на подарунок пару камінчиків).
Пи.Си. і рибок вже більше не доселяйте.
Хелена зараз на форумі   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
4 літри МиКол@ Нано-акваріуми учасників форуму 3 30.04.2011 19:48
Моїх 62 літри romanesp89 Прісноводні акваріуми учасників форуму 30 02.04.2011 10:40
Мої перші 72 літри kvituk Прісноводні акваріуми учасників форуму 18 01.11.2010 00:39
Акваріум на 2 літри для креветки Red Cherry Shrimp Охват Марьян Нано-акваріуми учасників форуму 16 18.03.2009 17:14
Мої дві літри. Охват Марьян Нано-акваріуми учасників форуму 30 28.11.2008 20:44

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 01:19.

All rights reserved