Назад   Львівський форум акваріумістів > Тераріум > Тераріуми учасників форуму
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Тераріуми учасників форуму Обговорення, критика, фотографії, поради, рекомендації.

Відповідь

Параметри теми
Старий 16.02.2014, 21:51   #11
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Дописи: 1.409
Подякував(ла): 1.303
Подякували 1.981 разів в 676 дописах
Репутація: 2030

Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Завів собі мурах

Цитата:
Допис від colinmcrae Переглянути допис
виправлю цю помилку.
Помилка виправлена.
colinmcrae зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували colinmcrae:
KRustik (16.02.2014), ~Terez@~ (16.02.2014)
Реклама
Старий 24.05.2015, 00:20   #12
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

Пройшло багато часу, попередня сім'я через мою халатнісь пропала майже вся. Залишилася тільки матка, яка нажаль(як виявилося потім) втратила здатність до розмноження навіть після підселення нових робочих.
Матка прожила в мене майже рік без всякого шансу на створення потомства і я її цієї весни випустив на волю.

Але від мурах я остаточно не відмовився.
Колись у подарунок отримав матку Tetramorium caespitum(дерновый муравей) зараз поки є тільки 4 робочих і трішки розплоду.

Також недавно отримав дві матки Messor structor з розплодом але без робочих мурах.

Ще коли мав попередню сім'ю то зробив собі формікарій.
Опис створення написаного мною але з іншого сайту.

Вирішив зробити собі нормальний формікарій для мурах, а не ту лабуду яку мав і робив колись. Розробляв із самого початку для колонії Messor structor
Розміри 41 Х 29 Х 6 см. Була взята кришка від короб каналу для електропроводки 6х4 см. Ширина кришки 6 см. Кришка обклеєна плівкою темно-коричневого кольору. З обох боків скло.
Формікарій розбирається при потребі з обох сторін, тобто скло можна зняти без проблем.

З обох сторін формікарія будуть виходи на арену. В центральний вхід формікарія засунув кусок поролону для зменшення простору для мурах. При збільшенні кількості мурах той кусок буде поступово витягуватись даючи доступ до нових камер.
Камери ліпив з пластиліну і потім вже заливав гіпс. Коли гіпс добряче підсох, але все ще був вологий то камери обробляв бормашинкою з фрезою по металу з великою кількістю насічок. Використання фрези по металу з великою кількістю насічок було великою помилкою, тому що фреза постійно забивалась вологим гіпсом Це останній раз коли я робив камери з пластиліну - мені не подобається форма камер. В наступному форміку буду камери вирізати бормашинкою з нормальною фрезою - виходить крисивіше і рівніше і швидше і акуратніше. Зате буде повно сміття і можливо пилу якщо гіпс буде сухий.
Коли гіпс висох, помалював його коричневою акриловою фарбою яку купив в магазині для художників. Там ( в магазині) сказали що фарба не токсична і не шкідлива для живих організмів.

В самому низу справа ємність для води. Думаю з часом замалювати якоюсь фарбою внутрішню білу стінку коробканала, щоб не кидалася так в очі.

Так було спочатку: весь гіпс був замальований акриловою фарбою

але потім прочитав і зрозумів, що камери мають бути чисті, тобто без всяких фарб, хіба що таких, які добре пропускають вологу (всякі натуральні кольорові пігмети і акварельні фарби), бо формікарій має бути зволоженим і мати градієнт вологості.
Камери прийшлось відчищати від акрилової фарби і вийшло навіть краще.

На рахунок арени:
Так планував робити:
планую робити з акрилу товщиною 3 мм у вигляді акваріума з розмірами 40 х 13 Х 12 см висоти. Тільки фішка в тому що всі бокові стінки арени будуть з одного куска акрилу, тобто братиму кусок акрилу розміром 110 см на 12 см висоти і гнути його так щоб вийшов потрібний мені по розмірах каркас. Лишні см акрилу відрізжу. Дно арени потім приклею до каркасу, а кришку арени буду просто ставити зверху.
В кришці буде зроблено багато отворів, за допомогою тонкого сверла і бормашини, для вентиляції ( не хочу ліпити сітку на вентиляцію) .
Дизайн арени ще не придумав
.

Спочатку було так:

а потім переробив :
кришку зробив глухою, а вентиляцію по боках у вигляді двох отворів. але потім за рекомендаціями досвідчених кіперів(ті хто утримують мурах) зробив кришку з вирізами для металевої нержавіючої сітки від сита для муки.

На даний момент формікарій пустий і очікує на сім'ю. Також маю додати декілька штрихів у вигляді гігрометра і термометра з виносним датчиком і довести до ладу арену, зробити її більш природнього вигляду.

І на "закваску" трішки макро фотографій самих мурах, але в природі, на подвір'ї, під черешнею. Фото не всі вдалі, так як зловити мурах в дуже малу зону "ГРИП" (глубина резко изображаемого пространства), було дуже складним завданням. Вся фішка в тому, щоб збільшити ту ГРИП, потрібно закривати діафрагму до значень 5-7, але при цьому падає світосила і відповідно задирається ISO, що в свою чергу приводить до появи шумів (зернистості) на фото, що в свою чергу приводить до погіршення якості фотографій.
8 користувачів подякували colinmcrae:
GarpeL (24.05.2015), ressi (10.06.2015), Romar (24.05.2015), Sasha@ (24.05.2015), Svetik (24.05.2015), Нічна Лють (24.05.2015), Сергій М (24.05.2015), тешнер (22.01.2016)
Старий 10.06.2015, 00:41   #13
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

Чисто випадково надибав сім'ю Messor Capitatus, яку екстренно продавали по певних причинах (мені наперед пояснили по яких).

Коли я її (сім'ю) отримав то все зрозумів.
Перший формікарій був надто сильно зволожений і в ньому почала розвиватись плісінь і проростати насіння

Другий формікарій - пісочний. Не найкраща ідея формікарію з піском, так як пісок осипається і потім він став могилою для мурах (не в мене, а в попередньої власниці).
Залишки формікарію з піску, жильців не видно, хоча їх багато і вони живі.

Виршив це все переселити в свій формік. Отвори робив "наживо", тобто, мурахи лазили, а я сверлив.
Також встановив в формік термометр гігрометр з виносним датчиком і зібрав це все докупи.

Свій форм закрив кришкою коробки від взуття для затемнення
Виглядає поки не дуже гарно, але то тимчасово, до моменту повного переселення в новий форм.

Також виршив дати маленького мучного хробака і зняти відео про те як мурахи полюють))
Музика у пешому відео не доречна, але незнаю як її забрати.
https://www.youtube.com/watch?v=V2EfrCmxgxI https://www.youtube.com/watch?v=20BYSRUFw1s
далі буде...

Востаннє редагував colinmcrae: 10.06.2015 о 00:43..
10 користувачів подякували colinmcrae:
agua (27.11.2015), biabuchja (11.06.2015), Juranx777 (27.11.2015), ressi (10.06.2015), Romar (10.06.2015), Сергій М (10.06.2015), тешнер (22.01.2016), Хелена (17.10.2015), Юліко (27.11.2015), ~Terez@~ (10.06.2015)
Старий 27.11.2015, 12:33   #14
Juranx777
Початківець

Львів, Стрийська-Наукова

Дописи: 37
Подякував(ла): 33
Подякували 12 разів в 9 дописах
Репутація: 22

Чи прижилась сім'я мурах і які успіхи у форміку?
Juranx777 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 22.01.2016, 21:03   #15
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

Пройшло досить багато часу з того моменту, багато чого змінилося.
Мені надоїли ті роздільні конструкції, купа трубок і т.д. і я захотів зробити єдиний формікарій і арену.
Так, як в господарстві були листи акрилу товщиною 3 мм тому вирішив робити з них.

Одразу вибачаюся за не хронологічний порядок фотографій в дописах. Вони були зроблені вже коли формікарій був готовий і заселений і тому можуть Вас трішки спантеличити. А опис вже йде в хронологічному порядку.
За основу і зразок був взятий формікарій, фото якого знайшов в інтернеті.
Спочатку намалював ходи на листках паперу. В правому нижньому куті місце для камери зволоження.

Передня стінка формікарія пряма але з гнутими кутами для більшої естетичності і для того, щоб позбутися не красивого клеєвого шову. Акрил гнув за допомогою саморобного станка. Фото процесу згинання акрилу не робив. Акрил клеїв за допомогою дихлоретану - шкідлдивої і смердючої рідини але він "зварює" акрил намертво.
Далі малюнок камер був перенесений на акрилову заготовку і потім з пластиліну виліплені ходи і камери. Далі залив все гіпсом, дав підсохнути, виколупав пластилін і промив гіпсові заготовки. Коли гіпсові плити підсохли, я їх помалював акриловою фарбою для більшої ефектності.

По центру і не тільки(на фото вище виділено червоним) є додаткові стяжки для того щоб акрил не прогинався. Центральна стяжкарозділяє формікарій на дві окремі секції (два формікарія), ізольовані одна від одної.

Також була зроблена вентиляція (виділено овалами і кругами) і входи-виходи (показані стрілками)

Поки формікарій стояв в стороні, я почав робити арену. Передня стінка також гнута для більшої естетичності і для того, щоб позбутися не красивого клеєвого шову.
Перед заливкою гіпсу в арену, зробив декілька галявин, горбиків і нерівностей із гіпсокартону і прикрипів їх на клей для гіпсокартону. Коли все підсохло, то залив гіпс, поставив декілька мушель для годівниць і сміттєзвалища, декілька кусків лави, корягу і ще штучні рослини для акваріума( їм якраз там і місце - на арені формікарія).
Коли гіпс висохнув повністю, помалював його тією ж самою акриловою фарбою що і формікарій.
На задню стінку арени наклеїв акваріумний фон для надання більшої декоративності самій арені
Права і ліва сторони арени

Загальний вигляд

Зверху на арені два великих вентиляційних отвори, закриті нержавіючою сіткою з дуже дрібним вічком.

Планував покрити деякі місця на арені якимось зеленим мохом але мох потрібно зволожувати,щоб він був зеленим, а волого не бажана на арені.

Ось так в мене вийшов суцільний формікарій з ареною, без всяких трубочок, коробочок, баночок і т.д.
Так, як на той момент мурахи перебували в стані екстренного переселення із приїжджих формікаріїв в мої старі то я виріший вже зразу переселити їх в новий і вже остаточний форікарій

Далі має бути переселення - заселення в новий формікарій. І от тоді в мене розігралася фантазія ( то було давно) і я вирішив переселення розказати у вигляді розповіді про космічних мурах)) але нажаль дизайн арени не співпав з розповіддю...

Востаннє редагував colinmcrae: 22.01.2016 о 21:09..
6 користувачів подякували colinmcrae:
agua (22.01.2016), biabuchja (25.01.2016), Juranx777 (29.01.2016), KRustik (23.01.2016), Romar (23.01.2016), тешнер (22.01.2016)
Старий 22.01.2016, 22:26   #16
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

Етап заселення-переселення і моя фантазія ( тільки не подумайте, що в мене поїхав дах )
І так, "Поехали"©

Після вдалого стикування арени і самого формікарія утворилася МКС ( Мессорська космічна станція) і почалося переселення з трьох різних ТКМ (тимчасових космічних модулів).
Перший модуль ТКМ-1 після стикування з лівої сторони розмістився в центрі на коробці від космічних черевиків жінки).

Другий модуль - ТКМ-П (тимчасовий космічний модуль - пісчаний) пристикувався з правої сторони і розмістився на старих незрозумілих космічних ящиках які колись давно відтворювали звук)

Після стикування ТКМ-1 і ТКМ-П з МКС на арені з'явилися перші космічні розвідники

За декілька годин, майже всі космічні жителі перейшли з ТКМ-П на МКС, а тим хто не хотіли переходити допомогли руки НЕВІДОМОГО КОСМІЧНОГО ЧУДОВИСЬКА ( то був я і мої руки)
Після звільнення ТКМ-П, він відправився в "далеке плавання" у ванну кімнату, а на його місце пристикувався ТКМ-2

Нажаль під час стикування ТКМ-2 і МКС, супутник який робив і передавав фотографії на Землю, знаходився дуже далеко від МКС і фотокамера не змогла зробити знімки, тому тільки старий знімок ТКМ-2

Пройшло два Земних тижні після стикування ТКМ-1 і ТКМ-2. В ТКМ-1 вологість впала майже до нуля і КК (космічна королева), космічний розплід і космічні робочі поступово почали переходити в простору і вологу МКС на ПМП (постійне місце проживання)
Такаж сама ситуація настала і у ТКМ-2.

Після відстикування всіх ТКМів, до МКС пристикувався ІОВП (іншопланетний обчислювально - вимірювальний пристрій) який показує вологість і температуру в середині МКС.

Загальний вигляд МКС після переселення і стикувань

Після цих маніпуляцій МКС перейшла в режим автономної роботи. В цьому режимі від тоді і до тепер проводиться доставка космічного корму:
1. Вуглеводні корми у вигляді суміші для канарейок, гречки, пшениці, пилку та інших продуктів, які можуть знайти на Землі і передати на МКС.
2. Білкові корми у вигляді космічного мучного хробака, міні космічного мучного хробака, тан інших істот, які вдається знайти людям на Землі. Час від часу на МКС контрабандою доставляють сушеного гамаруса або інші делікатеси.
Також на МКС відбувається доставка води, для підтримання необхідної вологості. Вода також доставляється в спеціальний резервуар для того, щоб жителі могли вільно споживати воду в разі необхідності.
А з МКС на Землю відбувається транспортування відходів життєдіяльності.

В один звичайний день на МКС контрабандою ( без відома жителів, до певного часу) було доставлено спеціальне "нано-лед-космічне" підсвічування арени. Землани виготовили його з лед стрічки і заховали в короб-канал під колір арени. Підсвічування було встановлено зверху, на кришці арени.
Жителі, які проживають на МКС і арені, до освітлення віднеслися із дивною цікавістю і з часом прилізали грітися від тепла, яке виділяло освітлення.

Життя на МКС проходило спокійно, не було ніяких проблем, чисельність жителів збільшувалася. Земляни були задоволені процесом розвитку МКС.

Але... в один прекрасний день, який не віщував ніякої біди, на МКС напали космічні мучні хробаки.
https://www.youtube.com/watch?v=sFiqEYrBqvw

Відбувся цікавий і затяжний бій. Але він був не рівний (чисельність жителів на МКС набагато більша) і космічні хробаки зазнали поразки і були успішно передані на знищення в мандибули (жвала) найсильніших жителів - космічних солдатів і мажорів і для подальшого згодовування КК (космічній королеві) космічному розплоду ( на фото внизу)

Далі буде...

Востаннє редагував colinmcrae: 22.01.2016 о 22:29..
12 користувачів подякували colinmcrae:
biabuchja (25.01.2016), Juranx777 (29.01.2016), KRustik (24.01.2016), Makropod2012 (23.01.2016), Mlevo (08.10.2016), Roman71 (22.01.2016), Romar (23.01.2016), Валерий (23.01.2016), Володя К. (22.01.2016), Нічна Лють (23.01.2016), тешнер (22.01.2016), Хелена (22.01.2016)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
і купив я собі LED. Ярослав Нано-акваріуми учасників форуму 10 11.05.2013 23:19
Годування мурах! AlokuM Мурахи 9 21.03.2012 18:27
Гіпсове гніздо для різних видів мурах AlokuM Мурахи 3 30.07.2010 21:05

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 07:57.

All rights reserved