Назад   Львівський форум акваріумістів > Тераріум > Членистоногі > Мурахи
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Відповідь

Параметри теми
Старий 23.04.2020, 21:32   #91
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Дописи: 92
Подякував(ла): 4
Подякували 82 разів в 45 дописах
Репутація: 92
Типово Відповідь: Лазіуси з Чехії

Минув місяць від крайнього допису.Мурашки хоч і швидко розвідали новий формік,та з переселенням зовсім не поспішають.Спочатку частина робітниць яка жила у шлангочці,перебралася в самий кінець шлангочки вставленої в формік.Та далі мурашки йти не хотіли.Весь цей час(близько тижня) новий формік я підігрівав термокилимком до 25-27°С,тож вирішив його прибрати,гадаючи що мурашкам всередині було мабуть спекотно і за кілька днів вони з шлангочки перейшли до вхідної камери.День за днем їхня кількість збільшувалась,вони вже вільно розташовувались у вхідній камері нового форміка.За два тижня робітниці жили у трьох верхніх камерах,займаючи центральну частину,поряд з проходами які з'єднують камери.Сьогодні зазирнув до форміка і був вражений–значна частина мурашок перейшла в центральний куток самої нижчої камери,яка до цього стояла взагалі порожньою,а головне вони перенесли туди частину розплоду,як личинки так і кокони,може проводять експеримент перед остаточним переселенням?
Інкубатор перестав зволожувати після того як підключив формік,але і досі,коли відчиняю вікно,на пластику випадає конденсат.Це,звичайно,не ті велетенські краплі як раніше,та все ж якась волога у тому маленькому шматочку гіпсу досі зберігається.Чи то мурашки наносили з поїлки,бо вони часто там сидять.
Розплод.Кокони після підключення форміка,мурашки кілька разів перетягували,складаючи в різних місцях шлангочки,аж поки не занесли повністю у середню камеру інкубатора.Перед цим вони кілька днів вичищали сміття яке складали там ще від заселення.Сміття склали на старій арені яка зараз стала роздоріжжям.Личинки швидко підростали,тож скоро коконами було завалено всі камери і шлангочка від інкубатора до арени,лишався тільки прохід під стелею по якому фуражири тягали хробаків знахаря для личинок.Зараз активно виходять з коконів мурашки другої хвилі,та підростають личинки третьої хвилі,тож до кінця літа сім'я заповнить і новий формік(якщо таки Квінта туди перебереться).
На арені мурашки виловили обох тарганів які там жили,перед цим великий тарган навіть встиг полиняти.Раніше мурашки пересувались ареною тільки зверху по камінцям,поверхнево досліджуючи ті вусиками.Зараз розвідниці зазирають у кожну шпаринку(а їх між камінцями аж занадто) адже там може бути хробак знахаря чи тарган який втік та закопався.
На фото:
загальний вигляд інкубатора
тарган пійманий мурашками за поїданням свого родича
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20200408_222057.jpg (243,3 КБ, 7 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20200401_105505.jpg (269,2 КБ, 6 переглядів)

Востаннє редагував Вук: 23.04.2020 о 21:33..
Вук зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Вук за цей допис:
Rain (23.04.2020)
Реклама
Старий 29.04.2020, 20:37   #92
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Минув ще тиждень,більшість мурашок перебралися з інкубатора до нового форміка,в кутку вхідної камери вони влаштували собі туалет,наступний поверх вниз майже порожній,тут мурашки сидять тільки в тз проміжній камері,де знаходяться проходи вгору та вниз.Поверхом нижче вони склали підрісших личинок,тут доволі багато няньок які ті личинки перекладають та годують.На самому нижньому поверсі великі личинки,яких тут догодовують,тут же вони заплітаються в кокони і лежить купа самих коконів.Тут мурашок найбільше.Всі вентиляційні отвори які попропалював у стінці форміка вони позатрамбовували гіпсовими крихтами,мабуть вони знають як їм краще,а може просто сильний протяг,а тут діти))
В інкубаторі з маткою лишилося десятків два-три няньок,розплоду значно поменшало,частину перенесли до нового форміка,частина повилуплялася,новонароджених бачу кожен день,як в інкубаторі,так і в форміку.Вхідна камера інкубатора стоїть напівпорожня,у великій коконів зовсім не багато,той куток що знаходиться ближче до маточної камери зайнятий підростаючими личинками.Маточна камера до половини зайнята коконами,в іншій половині матка,більша частина няньок і купа яєць яка росте щодня.Схоже матка переходити до нового форміка зовсім не збирається.
За тиждень маю повертатись в Україну,доведеться розібрати цю всю систему і перевозити окремо: інкубатор,формік і шлангочку,бо з неї мурашок якщо і вдастся вигнати,то загнати до форміка не випустивши ще більше навряд чи вийде.Ще мене непокоїть митниця,а їх доведеться проходити як мінімум три,одна з них білоруська(а переляканіших митників я ще не бачив,хоч вони просто роблять свою роботу).Тож чи повернуться мурашки в Україну в повному складі чи ні,дізнаємось за тиждень.
Поки сидів без роботи,зняв невеличке відео за допомогою обладнання яке призначалося зовсім для інших цілей: https://youtu.be/yzgMIzgOhlY
На фото:
найнижчий поверх формікарію,під стіною годують личинок,попід краєм лежать кокони,зліва,де купки гіпсових крихт,личинки в кокони заплітаються;
загальний вигляд формікарію на сьогодні;
загальний вигляд інкубатора,видно що розплоду значно поменшало.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20200429_134252.jpg (213,8 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20200429_134309.jpg (218,9 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20200429_134156.jpg (250,6 КБ, 2 переглядів)
Користувач подякував Вук за цей допис:
biabuchja (30.04.2020)
Старий 16.05.2020, 22:21   #93
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Шлях на Батьківщину був довгим і тернистим,та я благополучно здолав його!
За день до вильоту зібрав валізи,розібрав всю конструкцію і розмістив в окремих валізах,так шанс що хоч інкубатор залишиться не знайденим збільшувались.На вечір мене чекав неприємний сюрприз-літак відмінили і мурашки замість двох діб провели у валізах майже тиждень.
Виїхати вдалося лише в суботу(летіти мав у вівторок),поїздка була довгою і нудною.Як я і припускав,на білорусському кордоні пильний митник знайшов великий формік,на запитання:"Що це?"Я чесно відповів:"Формікарій",на що митник посміхнувся і поклав його на місце.Мабуть він в темі.Більше валізи не перевіряли і за півтори доби від виїзду я доїхав до Києва,а ще за 12 годин був вдома.Загалом подорож розділена сім'я перенесла майже без втрат.
Вдома вирішив з'єднати все за простішою схемою:інкубатор поставив прямо на арену,а формікарій під'єднав до неї за допомогою шлангочки довжиною 40см.Як тільки мурашки встановили контакт між розділеними групами сім'ї,перше що вони зробили,перенесли всі кокони з інкубатора до формікарію,з коконами пішла і значна частина няньок які за ними доглядали.Після цього мурашки за ніч майже повністю замурували вхід до інкубатора,адже я його так і не зволожував(хіба перед поїздкою капнув води на ватку яка закривала вхід) і,можливо,мурашки намагаються втримати залишки вологи всередині.Впродовж тижня головною розвагою мурашок було перенесення коконів.Вони тягають їх по всіх поверхах форміка(крім самого верхнього під кришкою) і навіть інколи заносять до шлангочки.Інкубатор звільнився не на довго,на наступний день після перенесення коконів велика камера була наповнена малесенькими личинками,а у маточній камері зростала купа яєць.Сьогодні я вирішив підсвітити інкубатор і затемнити формік,це скоро дало певні наслідки,матка(вперше з часу заселення)вийшла до великої камери.Робочі мурашки тягають до форміка личинок.Може до ранку переселення і завершиться,буду на це сподіватись.
На фото:
загальний вигляд форміка з ареною на столі;
Квінта у великій камері інкубатора.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20200513_110631.jpg (222,1 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20200516_221243.jpg (248,0 КБ, 1 переглядів)
Старий 16.05.2020, 23:45   #94
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Перехід до форміка зайняв близько двох годин.Матка на якийсь час повернулася назад до своєї камери,та за пів години разом із свитою швиденько перебігла з інкубатора до шлангочки.Мурашки вже реренесли личинок і тепер зайнялися переміщенням яєць.Помітив що лише чверть мурашок які біжать з інкубатора до форміка несуть корисний вантаж у вигляді личинки чи пакету яєць,ще 3/4 біжать з порожніми мандибулами,більше заважаючи тим хто щось несе.З боків цю дорогу життя патрулюють розвідники.Одні стоять як конвойні,інші бігають досліджуючи арену в пошуках можливих ворогів.Останньою з інкубатора витягли гусінь знахаря,яку цього ж вечора туди і затягли.
На фото:
Квінта на свіжому повітрі дорогою до нового житла;
поржній інкубатор після переходу сім'ї до форміка.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20200516_232408.jpg (246,6 КБ, 4 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20200516_234223.jpg (250,9 КБ, 4 переглядів)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 08:50.

All rights reserved