Назад   Львівський форум акваріумістів > Нано акваріумістика > Устаткування для нано-акваріума
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Устаткування для нано-акваріума Акваріуми, устаткування, освітлення, предмети догляду...та все для мініакваріумів

Відповідь

Параметри теми
Старий 07.08.2019, 21:34   #1
adv.dmitro
Початківець
Львів

Дописи: 7
Подякував(ла): 0
Подякували 0 разів в 0 дописах
Репутація: 10
Типово Допоможіть з наноморем на 60 літрів

Добрий вечір добрим людям. Допоможіть, будьте ласкаві. Хочу скласти морський нано-акваріум. Починаю з вибору обладнання. Почитав, подивився і трішки заплутався.
Банка є від прісного на 62 літра, Jebo R 760 (хочу її використати, ідеально підходить по інтер'єру). Знайшов в ютубі відео, майстер-клас - запуск моря на 60 літрів. Експерт використовував наступне обладнання: пінник Tunze 9004, помпу течії Tunze (модель не показує) і світло Tunze Led Marine 11w. Подумав все так повторю і проблем не буде, в Ebay можна купить, хоча по цінам навіть там кусається. Потім більше почитав і побачив різні думки (помпа течії вимиває з дна пісок і на такий об'єм не потрібна, пінник Tunze надто дорогий і т.д.). Декілька статей і рекомендацій бачив в такій комплектації: кубік Dennerle 60, Aquael FNZ 3 і світло Aquael DUO. Такій варіант набагато економічно кращий, але виникають запитання: чи з Aquael FNZ 3 потрібен пінник і як бути з помпою течії, чи буде достатньо аерації від водоспаду і яка модель Aquael FNZ (1,2 чи 3) необхідна на 60 літрів?
Наперед дякую, з повагою Дмитро.

Востаннє редагував adv.dmitro: 07.08.2019 о 21:36..
adv.dmitro зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 07.08.2019, 21:49   #2
Rain
Супер-модератор

Львів

Дописи: 2.347
Подякував(ла): 3.692
Подякували 5.280 разів в 1.616 дописах
Репутація: 5401

Аквафото Аквафото Аквафото Аквафото 

Типово Відповідь: Допоможіть з наноморем на 60 літрів

Моя думка. На 60л без сампу пінником заморочуватися не варто. Світла мало в обидвох варіантах. Течії з акваеля буде мало (до речі, подумайте, чим його наповнити).
Старий 07.08.2019, 22:12   #3
adv.dmitro
Початківець
Львів

Дуже дякую що помагаєте.
З пінником, зрозумів, заморочуватись не варто.
А якщо до акваеля (який би Ви радили 2 чи 3?) добавити помпу течії і яку (виробник, модель)?
Ще на Вашу думку яке світло придбати?
З наповнювачем ще не вирішив, застряг на обладнанні, думаю кораловою крошкою.
Вибачте за велику кількість запитань.

Востаннє редагував adv.dmitro: 07.08.2019 о 22:13..
Старий 08.08.2019, 09:17   #4
Rain
Супер-модератор

Львів

Цитата:
Допис від adv.dmitro Переглянути допис
2 чи 3?
3.
Або сансан 701 як дешева альтернатива, що вміє збирати плівку з поверхні.

Цитата:
світло Aquael DUO
світильник розрахований для маленьких акваріумів, таких треба було б кілька, лампи потім до нього не знайдете, etc. Розміри вашої банки дозволяють використовувати 2Х24Вт Т5. Плюс на сьогодні є багато світлодіодних рішень, як готових, так і на замовлення.

Цитата:
помпу течії
теж багато варіантів. наприклад, hydor koralia nano 900 (або 1800, не знаю, що там жити буде)

Востаннє редагував Rain: 08.08.2019 о 09:20..
Rain зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.08.2019, 10:42   #5
Tim
Користувач

Львів

Дописи: 94
Подякував(ла): 107
Подякували 205 разів в 51 дописах
Репутація: 217

Також зверніть увагу на водопідготовку ,осмосна вода з показниками TDS 0. При Вашому об'ємі,без пінника , підміни в тиждень мають бути не менше 10-15%. Також потрібно враховувати долив води що випаровується.
Сіль вибирайте зразу якісну.
Tim зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.08.2019, 11:31   #6
adv.dmitro
Початківець
Львів

Дякую, Ви мені дуже допомогли.
Ще декілька запитань.
Почитав про сансан 701, розумію що ціна-якість відповідають потребам (плюс збір плівки з поверхні), зустрів у відгуках що трішки шумний, як на Вашу думку терпимо? Принципово в мене акваріум стоїть у вітальні, там ніхто не ночує, не мав би заважати. Ще підкажіть, вичитав що в фільтр закладають бій живого каменя, в сансан можна також закласти, чи немає потреби?
По помпі течії, планую корали, тверді і мягкі (розумію що комусь треба більша течія, комусь менша) креветка, анеома, клоун, можливо ще пару рибок, ще в цю тему не вник. Спеціальних забаганок немає, просто хочеться щоб око раділо і малому бачити рибку немо. Можливо hydor koralia nano 900 + сансан 701 по течії буде достатньо, чи зразу взяти 1800, щоб потім не міняти?
По світлу Т5 мені було би чудово, моя банка має кришку з двома лампами Т5, можна це використати, щось підшаманити, руки стоять нормально. Єдине питання як з нічним світлом, розумію треба добавити синього, а яке? Що би Ви порадили. Можливо є готовий варіант, якщо ні зберу сам, тільки підскажіть які світлодіоди і в якій кількості?
По воді, маю доступ до дистельованої в необмеженій кількості, думав використовувати її, про підміни зрозумів, дякую. Яку би Ви порадили якісну сіль, їх також багато на ринку.
Ще ваша думка про живий пісок, чи краще крошку? Камінь живий чи сухий. І взагалі в нас у Львові є спеціалізований магазин по морю, чи все приватно? Дякую Вам дуже.
Старий 08.08.2019, 15:38   #7
Rain
Супер-модератор

Львів

Цитата:
зустрів у відгуках що трішки шумний, як на Вашу думку терпимо?
в мене зараз два таких працює, один геть тихий, другий трохи шумний, але не критично. І так, це лотерея
Наповнювач бій каменю або крихта. Є і інші варіанти.

Цитата:
кришку з двома лампами Т5
2 по 24 мало б для невибагливих тварин вистачити. Я б ставив одну синю і одну актинічну. Нічне світло не є обов"язковим.

Цитата:
доступ до дистельованої в необмеженій кількості
треба знати, чи дистилятор не має мідних деталей.
Цитата:
про живий пісок, чи краще крошку?
пісок. живий чи неживий будуть різні думки. як на мене, це не дуже принципово.

Цитата:
Камінь живий чи сухий.
Я за сухий. Але запуск на якісному живому - це дуже цікаво, його і рекомендую.
Цитата:
у Львові є спеціалізований магазин по морю
Апогон і Еквімарин. Але як вони зараз працюють не знаю, давно не мав справи.
Старий 08.08.2019, 16:09   #8
adv.dmitro
Початківець
Львів

Дуже дякую.
Ви радите синю лампу і актинічну (це ж також синя, я не помиляюсь) тобто дві сині, я правильно зрозумів? І підкажіть якого виробника розглядати.
По помпі течії на Ваш погляд достатньо буде з рюкзаком koralia nano 900 чи брати 1800?
З дистилятором виясню, дякую за пораду.
З сухим каменем при проходженні азотного циклу читав що використовують тіло креветки, яка Ваша думка доцільно так запускати і що це має бути за креветка так з статті і не зрозумів. Якщо живий камінь, може підкажете де знайти якісний.
І останнє, порадьте якісного виробника солі.
Дякую.

Востаннє редагував adv.dmitro: 08.08.2019 о 16:12..
Старий 08.08.2019, 17:06   #9
Tim
Користувач

Львів

Дописи: 94
Подякував(ла): 107
Подякували 205 разів в 51 дописах
Репутація: 217

Сан сан 701 це лотерея ,як повезе. Може попасти дуже тихий,в ньому слабе місце це вісь ротора, скоро ржавіє в соленій воді. По наповнювачам потрібно буде визначатись по потребі.
По течії,спочатку поставте рюкзак,якщо буде не вистачати докупите помпу. Дистильовану воду використовувати не радять,потрібно робити тести на мідь. Мідь в морі .
Концепцію запуску вибирати Вам. Поки закрита Індонезія,якісного ЖК по адекватній ціні Ви не знайдете. Срк або кераміка + бактерії,в "живому" піску змісту не має.
Запускатись на камінні,піску і воді з чужого акваріума (як напевно будуть пропонувати) я би не радив,отримуєте міну сповільненої дії.
Tim зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.08.2019, 17:33   #10
adv.dmitro
Початківець
Львів

Дякую.
Я читав про запуск на живому камені, можна повно гадості занести. Думав помалу на сухому пробувати запустити, особливо нікуди не спішу. Читав що спочатку кладуть дохлу креветку, а потім поступово контролюють азотний цикл до нормалізації показників і тоді запускають живність, довготривало, але безпечно, хімію в школі любив тут думаю розберусь. Єдине не розумію що за креветка в акваріумі має розлагатися і виділяти аміак (просто м'ясо мороженої чи жива, не зрозуміло). Можливо є якість інакші шляхи запуску на сухому камені, підкажіть.
З дистилятором я уточню, чи є там мідь не знаю, виясню.
Підкажіть ще, будь ласка якого виробника брати сіль і лампи Т5 (синю і актинічну).
Дякую.
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Допоможіть з запуском (140 літрів) Liar Прісноводні акваріуми учасників форуму 45 25.03.2012 20:18
Допоможіть з акваріумом 150 літрів Міша Для початківців на форумі 8 26.12.2011 22:30
Допоможіть зі світлом для 25 літрів! Jane Для початківців на форумі 10 24.12.2011 00:44
Аква на 100 літрів допоможіть будь ласка! Cофія Для початківців на форумі 12 11.06.2011 22:18
Допоможіть підібрати устаткування для акваріума на 100 літрів! V.J. Для початківців на форумі 44 09.08.2010 21:32

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 02:22.

All rights reserved