Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Рослини
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Рослини Види, сумісність, поради по утриманню, добрива, рекомендації.

Відповідь
 
Параметри теми
Старий 15.05.2014, 20:43   #1
Bobus
Живу на форумі
 
Аватар для Bobus
Львів
 

Реєстрація: 13.04.2010
Дописи: 4.845
Подякував(ла): 3.581
Подякували 15.231 разів в 4.027 дописах
Репутація: 15420

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово

Назбиралося на компютері трохи інформації про ротали. Може комусь буде корисною.

ROTALA ROTUNDIFOLIAРотала круглолиста є класичною акваріумною рослиною . Походить з Південно-Східної Азії, де росте як бур'ян на рисових полях і болотах . Свого часу її випадково ввезли на південний схід США разом з насінням рису, тому тепер її можна зустріти і там. Найпопулярніша і чи не найлегша в утриманні ротала. Помилково ми звикли її називати ротала індіка, хоча правильно - Р. круглолиста. Ботаніки кажуть, що у Р. круглолистої суцвіття нагадують колос, а у Р. індіка поодинокі квітки , так їх і розрізняють.
Р. круглолиста буде рости і при середньому освітленні , але справді гарною буде при освітленні 1Вт\л а то й сильнішому. Коли світла достатньо, то рослина буде рости під кутом над грунтом, а не прямо вгору, і колір буде насичено рожевий. Затінення не терпить.
Росте швидко, приходиться часто відрізати верхню частину стебла і садити її в грунт на те саме місце. Якщо частину без верхівки залишити, то при добрих умовах вона дає нові бокові пагони. Якщо стебло притиснути до поверхні грунту, то виростуть багато бічних пагонів з кожного вузла вздовж стебла. Ротала круглолиста має слабку кореневу систему. При посадці її в грунт бажано подбати про те, щоб вона добре трималася в ньому.
В травниках це універсальна рослина середнього і заднього плану, широко використовується і в стилі Nature Aquarium і в голландському.

(Використана стаття Брайса Міллара (TFH, липень, 2010 )

ROTALA INDICA


Ротала індіка родом Південно-Східної Азії, поширена назва Ammania sр."Бонсай " є помилковою, хоча й загальноприйнятою. Нагадує зовнішнім виглядом бакопу, тому часом її вважають версією бакопи кароліани.
На відміну від інших ротал утворює більш розвинуту кореневу систему, має більш тверде стебло і виростає лише до 15 см. Розміщують на передньому або середньому плані групою, тоді виглядає ефектно.
Вирощують і в надводній формі і в акваріумній. Погано почуває себе плаваючою у воді, тому відразу треба садити в грунт. Можна прикопати нижні листочки, тоді рослинка краще тримається в грунті, поки не укорениться.
Росте значно повільніше від інших ротал, вимоглива до освітлення, подача СО2 не обов'язкова. При достатньому освітленні нові листочки спочатку жовто-червоні, потім стають темнозеленими.
Годиться для наноакваріумів і травників.
( використана інформація з сайту APC)


ROTALA MACRANDRA


Ротала макрандра є популярною, але вимогливою червоною довгостебельною рослиною. Походить з Індії , де росте недалеко від узбережжя в болотистих грунтах. У воді вона росте яскраво-червоною і вертикально, надводно - горизонтально і в основному зеленою.
R. macrandra є відмінним індикатором стану в акваріумі через свою чутливість до несприятливих умовах і зазвичай швидким ростом. Освітлення має бути сильним, не менше 1 ват на літр. При недостатньому освітленні росте дуже погано і стебло оголюється. СО2, хоча і не цілковито необхідне, але настійно рекомендується для того , щоб рослина могла повністю реалізувати свій потенціал. Рівні NO3 і PO4 відіграють дуже важливу роль у рості цієї рослини. Якщо є відносно високий рівень NO3 (10-20 мГ\л ) в поєднанні з низьким рівнем PO4 (менше 0,5 мГ\л) то листки будуть великі, помаранчевого кольору. Якщо нітрати надто високі ( 20 мГ\л і більше), макрандра може призупинити ріст. Низький рівень NO3 ( менше 10 мГ\л) у поєднанні з високим рівнем PO4 (від 1,5 до 2 мГ\л) призводять до дуже компактного, пишного, яскраво-червоного кольору листків. Необхідно додавати залізо і мікроелементи. Якщо рослина виглядає блідо-червоною або має білуваті плями, то це свідчить про недостатню кількість заліза. Вода не може бути надто жорсткою, оптимальна температура 25 град. В ідеальних умовах виростає за тиждень на 7-10см.
Р. macrandra формують шляхом видалення вкоріненого стебла і посадки на його місце верхівки. Стебла повинні бути розташовані досить далеко одне від одного, щоб світло потрапляло на нижнє листя . Для розмноження, просто відділити один з бічних пагонів і пересадити в грунт.
Цей вид ротали популярний і в голландських акваріумах і в природних акваріумах. Щільні яскраво-червоні листки, привертають до себе увагу. При подачі СО2 листки вкриваються безліччю сяючих бульбашок кисню вже через кілька годин після включення світла і виглядають дуже ефектно. Виростає до 50 см, тому для малих акваріумів мало придатна.
Використана стаття Брайса Міллара (TFH, січень, 2010 )

ROTALA MACRANDRA ‘ NARROW LEAF’


Ротала макрандра вузьколиста, іноді називають Rotala Magenta або Rotala macrandra "Florida". Це не окремий вид, це - сорт Rotala macrandra . Не зовсім стабільний, бо інколи виростають бічні пагони з широкими листками. Цей сорт є одним з найпоширеніших у торгівлі рослинами.
Ротала макрандра вузьколиста трохи менш вибаглива, ніж Rotala macrandra, однак вимагає тих же умов. Освітлення має бути від середнього до інтенсивного, інакше нижня частина стебла почорніє і підгниє. CO2 необхідне (у мене без нього не вижила). Нітрати мають бути в межах 5-15 мг\л і фосфати 1-2 мг\л . Вищий рівень фосфатів призведе до більш компактного росту і червонішого кольору, як і у більшості червоних ротал. Так само страждає від дефіциту заліза - рослина буде бліднути і підгниватиме стебло.
Цей сорт росте вгору, дає безліч бічних пагонів по шляху до поверхні. Якщо дозволити рости уздовж поверхні води, то пагони будуть від кожного вузла . Можна обрізати і пересаджувати верхівки на старе місце або залишити вкорінені частини на місці і посадити відрізану верхівку в субстрат, де вона скоро вкорениться .
ROTALA MACRANDRA 'NARROW LEAF' поширена у акваскейперів. Вертикальний ріст є перевагою над Ludwigia arcuata для заднього плану. Зручна для невеликих голландців.

ROTALA MACRANDRA 'GREEN'


Сорт ротали макрандри з зеленим листям. Достовірної інформації про цей сорт не знайшов.
У 2004-2005 роках було багато обговорень, потім якось все затихло.

ROTALA MACRANDRA 'GREEN NARROW LEAF'


З цим сортом ще складніше. Не впевнений, що на фото ( з сайту АРС ) саме те, що треба.

ROTALA MEXICANA


Ротала мексікана є відносно новою довгостебельною рослиною в акваристиці. Вона росте в багатьох тропічних і субтропічних регіонах по всьому світу, включаючи Південну Америку, Західну Африку, Австралію і Японію. Тому не дивно, що є багато варіацій. Поширена але неправильна її назва - Rotala pusilla.
Японська компанія Rayon Vert продає її як Rotala sр.'Araguaia', і власне цей варіант найбільш доступний. Форми з Австралії та з інших місць залишаються більш рідкісними.
Всі форми R.Mexicana вимагають сильного освітлення, багато СО2 , і достатнього рівня макро- та мікродобрив. Без усього цього вони ростимуть погано і стебло чорнітиме. Нижчі рівні нітратів зроблять їх червонішими, але, як правило, це не рекомендують через небезпеку затримки росту , хоча підвищений рівень заліза може то компенсувати. Коли умови є оптимальними, то росте швидко.
Як і її родичка R. rotundofolia - R.Mexicana - це чудова рослина заднього плану, якщо акваріуміст зможе забезпечити їй необхідні умови.
(інформація з сайту APC)

ROTALA SP. 'NANJENSHAN'


Ротала наньєшан росте на Тайвані і, ймовірно, є природним гібридом між R. rotundofolia і R. wallichii .
Як і складніша в вирощуванні R. wallichii , вона росте набагато краще у м/якій воді багатій на вуглекислий газ. Сильне освітлення і багато заліза потрібні, щоб верхівка стебла мала червоний колір . Нарешті, добре продумане і стабільне внесення добрив є необхідним; без нього отримаємо затримку росту і почорніння стебла. У рослини є свої потреби , але вирощувати її не надзвичайно складно. Для досягнення більш компактного вигляду можна зробити стрижку і чекати рясних бічних відростків

Rotala wallichii


Ротала Валліха це довгостебельна рослина шириною 2-5 см., що росте в м'яких, кислих водоймах в Південно-Східній Азії, і набагато частіше зустрічається під водою, ніж інші види ротал. На поверхні утворює квіти яскравого фіолетового кольору. Хоча це і не найлегша в утриманні з водних рослин, R. wallichii є однією з найпопулярніших доступних червоний довгостебельних рослин в акваристиці.
R. wallichii потрібне яскраве освітлення ,подача CO2 і збалансованих добрив. Освітлення має бути щонайменше 1 ват\літр для кращого кольору і росту. Нітрати слід вносити малими частими дозами. Ця рослина росте найкраще, коли нітрати не падають до нуля і підтримуються до 20-25 мг\л. R. wallichii любить відносно високі рівні фосфату (1-2мг\л) і потужне дозування заліза і мікроелементів. Коли умови хороші, ця рослина винагородить акваріуміста густим листям і яскраво-рожевим, помаранчевим або темно-червоним кольором. Ніжна рослина часто псується равликами і рослиноїдними рибками, тому слід дотримуватися обережності при виборі населення акваріуму.
Ця ротала утворює розкішні пухнасті рожеві групи, які ростуть до поверхні води. Вона найбільш барвиста і ефектна біля поверхні води , де утворює найбільше бічних пагонів. Коли R. wallichii стає занадто високою, можна відрізати верхівки і посадити їх на місце старої рослини або посадити поруч для розмноження.
Ротала Валліха часто використовується в травниках як червонуватий акцентом на середньому або задньому плані. Для кращого ефекту висаджують 3-5 рослин в одну лунку щоб сформувати гарну густу групу.

ROTALA SP. 'VIETNAM'


Вид вперше потрапив до акваріумістів від японської компанії Rayon Vert. Як свідчить назва - росте у В'єтнамі на мілководді і вологих грунтах у своїй рідній країні.
Утримання аналогічне з Rotala wallichii . Росте шириною 4-8 см. При помірному освітленні росте зеленою з червоним стеблом , а при інтенсивному появляється приємний золотистий відтінок. Для отримання хороших результатів необхідно подавати СО2. Фосфати помірні - 1-2 мг\л, тоді буде більше стебел з короткими міжвузлями і червонішим забарвленням. Залізо і мікроелементи також важливі і для цього виду . Рослини, що відчувають дефіцит заліза не ростуть, бліднуть, і, врешті, гинуть.
Ця золотиста рослина можливо є варіантом Rotala wallichii. Росте вертикально, утворює багато бічних пагонів (особливо коли дозволити рости вздовж поверхні води). Обрізка цього виду легко здійснюється пересадкою зрізаної верхівки або просто видаленням зайвих пагонів.
ROTALA SP. 'VIETNAM' можна посадити на середньому чи задньому плані. Вона чудово контрастує з червоними і зеленими рослинами.


ROTALA SP. 'GREEN'Рослини , які особливо зручні для акваскейпу завжди затребувані , і ця ротала не є винятком. Таксономічний статус цієї рослини все ще залишається невизначеним. Це може бути або форма Р. круглолистої, або окремий вид . Незалежно від того, як її обізвуть ботаніки , ця ротала стрімко набирає популярність завдяки своїй простоті вирощування і гарному вигляду. Звідки походить, достеменно невідомо, хоча сайт Tropica заявляє , що її батьківщиною є Азія.
Як Р. круглолиста , Rotala sp. 'Green' легко вирощувати. Допускається освітлення від 0,5 Вт\л , краще вище. Ця довгостебелька схильна до того, щоб стелитися по грунту. Якщо верхівку такого повзучого стебла відрізати, то утворюються бічні пагони, котрі ростуть деякий час вверх, а потім знов горизонтально. Тепліша вода прискорює ріст, вона витримує широкий діапазон рН і жорсткості води. СО2 не є необхідним , хоча зрозуміло, що з його подачею ростиме швидше і гарніше. Як і для інших ротал, важливо підтримувати рівень заліза і нітратів. Симптоми їх дефіциту: блідо-зелені листочки , зменшений розмір листочків (нормальний діаметр стебла з листочками біля 3 см.) , і, врешті – загибель із-за зупинки росту. Можна легко виростити необхідну кількість зеленої ротали наземно у вологому грунті.
В акваріумі зелена ротала легко розмножується бічними пагонами , які при хороших умовах є численними . Треба лише видалити один з цих бічних пагонів і пересадити його для створення більшої кількості рослин. Періодична стрижка верхівок ножицями призведе до дуже густого пишного куща , бо це стимулює ріст нових бічних пагонів.
Такаші Амано схоже дуже любив цей вид в своїх скейпах . Його яскраво зелений колір, зіркова текстура і схильність до утворення каскадів стебел , робить його гарним і зручним видом для посадки акваріума. Зелене листя добре контрастує з багатьма рослинами з різними формами і кольорами листків. Відносно невеликі розміри зеленої ротали роблять її відмінним кандидатом для наноакваріумів.
__________________
Choc juz zycia, psiamac, popoludnie - Jest cudnie

Востаннє редагував Bobus: 15.05.2014 о 20:53..
Bobus зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
23 користувачів подякували Bobus:
anttoha (01.03.2016), avk71 (15.05.2014), Beta (15.05.2014), Chedenis (31.05.2016), garbuz70 (17.05.2014), george795 (18.05.2014), gera (18.05.2014), gvorn (01.07.2016), konon (05.06.2014), ksw1 (15.05.2014), OlgaPr (08.02.2015), sergiy (19.05.2014), Valjoha (08.03.2017), Валерий (15.05.2014), Володя К. (15.05.2014), малятко (14.07.2014), ОлегВТ (11.01.2015), орко (15.05.2014), Петрович (15.05.2014), РомаУж (19.05.2014), Я ВЕСЕЛА І КМІТЛИВА (16.05.2014), Ярик (21.05.2014), ~Terez@~ (15.05.2014)
Реклама
Відповідь

Закладки


Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 23:54.


All rights reserved