Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Рослини
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Рослини Види, сумісність, поради по утриманню, добрива, рекомендації.

Відповідь
 
Параметри теми
Старий 07.11.2014, 17:05   #1
Bobus
Живу на форумі
 
Аватар для Bobus
Львів
 

Реєстрація: 13.04.2010
Дописи: 4.817
Подякував(ла): 3.575
Подякували 15.169 разів в 4.009 дописах
Репутація: 15358

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово

Ludwigia arcuata



Цей вид відрізняється від більшості інших видів людвігій дуже вузькими листочками. Батьківщиною виду є південний схід США, де він росте повзучим, в болотистих місцях і по краях річок і озер. Водну форму L. arcuata іноді можна сплутати з Didiplis Diandra або L. brevipes.
L. arcuata є червонуватою стебловою рослиною котра постійно утворює бокові пагони. Достатнє освітлення і подача мікро є умовою насиченого червоного забарвлення молодих листочків і нижньої поверхні старих листків. Решту забезпечать продукти життєдіяльності рибок. Додавати NPK є сенс лише разом з СО2, але набагато швидше від того вона рости не стане. Тому це ідеальний вибір для акваріума без подачі вуглекислоти. Можна вирощувати в палюдаріумі з інтенсивним освітленням у глинистому грунті, тоді вона цвістиме яскравими і порівняно великими жовтими квітками з чотирма пелюстками, і власне за квітами розрізняють L. arcuata від L. brevipes.
Розмноження безпроблемне, оскільки рослина утворює досить багато бічних пагонів, котрі можна обрізати і висадити. Можна також відрізати і висаджувати верхівки, тоді нові пагони будуть розвиватися в вузлах частини що залишилася в грунті.
В акваріумі висаджувати краще групами на в передньому і середньому плані областях в акваріумі. Добре виглядають на темному фоні або між дрібноолистних зелених стеблових рослин.

Ludwigia brevipes



Ludwigia brevipes у природі росте на південному сході США в заболочених місцях поблизу Атлантичного узбережжя. Цей вид звичайно продають азіатські продавці або його можна знайти у акваріумістів.
Відповідне освітлення ( 0,5 Вт\л або більше ) є найбільш важливим аспектом успішного вирощування L. brevipes. Макро- і мікродобрива покращують зовнішній вигляд рослини, якщо при цьому подається CO2. Низький рівень нітратів і високий рівень фосфатів стимулюватиме більш червоне (іноді оранжеве) забарвлення верхівок стебел. Можна утримувати в палюдаріумі, але лише при доброму освітленні. Вирощені у палюдаріумі L. Brevipes і L. Arcuata відрізняються тим, що у першого виду стебло гладеньке, а у другого з невеликим пушком.
Росте швидко. Якщо обрізати верхівку стебла, то утворює бічні пагони і стає густішим. Розмножується попередньо обрізаними бічними пагонами.
L. brevipes ефектно виглядає, коли висаджена на середньому плані групою , поряд з Micranthemum umbrosum і Bacopa australis.

Ludwigia glandulosa



Ludwigia glandulosa, ( помилкова назва - Ludwigia peruensis) теж росте в США, у більшості південних штатів, у водно-болотних місцях і придорожніх рівчаках. Тим не менше відноситься до рідкісних і зникаючих видів в штатах Індіана і Меріленд.
L. glandulosa не є простою у вирощуванні. Без потужного світла листки зеленіють і опадають. Навіть у акваріумах з високою інтенсивністю світла нижні листки схильні до опадання. Необхідне регулярне додавання заліза і мікро, але не дуже вимоглива до рівнів нітратів і фосфатів, аби лише вони не були нульовими. Успішного росте при NO3 від 5 до 25 мг\л і PO4 0,5-3мг\л. На відміну від типових «червоних» рослин, L. glandulosa не вимагає пониженого рівня нітратів для підтримання червоного забарвлення.
На відміну від інших людвігій , L. glandulosa самостійно не утворює бічних пагонів. Навіть тоді, коли рослина виросте аж до поверхні, вона, як правило, їх не утворює, а, продовжує рости над водою. Щоб утворився бічний пагін, треба відрізати верхівку стебла.
Через свій насичений колір L. glandulosa ідеально підходить в якості «сильної точки» у травнику. Її інтенсивні червоні / пурпурні листки легко притягують погляд. Рослина росте не надто швидко і її часто використовують в якості «вулиці» у голландських акваріумах.

Ludwigia inclinata



Ludwigia inclinata є надзвичайно мінливою рослиною з Центральної і Південної Америки. У природі її можна знайти і над водою в болотах і у воді з швидкою течією. Рослина є дуже вимогливою і швидкорослою, тому не є такою популярною як решта видів людвігій і доволі рідкісною.
Рослина дуже світлолюбива і при регулярному внесенні добрив за тиждень може вирости і на півметра. При досягненні поверхні води продовжує рости під її поверхнею утворюючи багато бічних пагонів. Для гарного вигляду рослини обов'язкова подача CO2, інакше листки будуть зеленкаві і нижні опадатимуть. Обов’язкове внесення мікро. При відносно низьких нітратах порівняно з рівнем фосфатів Ludwigia inclinata стає червонішою.
Розмножується людвігія інкліната дуже легко. Для отримання густого куща можна видалити верхню частину стебла, залишивши нижню у грунті. Тоді верхню частину можна висадити на нове місце, а на сторій рослині з вузлів виростуть нові пагони.
Із-за надзвичайно швидкого росту використання в травниках доволі обмежене.

Ludwigia inclinata var. verticillata “Cuba”



Ludwigia inclinata var. verticillata " Cuba " (стара назва Ludwigia sр. “Cuba ") – це гарна, ефектна, велика стебельна рослина, яка росте в болотах на острові Хувентуд, невеликому острові біля південно-західного узбережжя Куби. Вона абсолютно нецікава, коли росте у надводному стані – має типові для наземних людвігій яйцеподібні зелені листки. Але під водою розвиваються довгі вузькі листочки «під мармур» з червоними і помаранчевими кольорами. Незважаючи на свій унікальний зовнішній вигляд, вона є лише одним з багатьох географічних варіацій, що належать до виду Ludwigia inclinata. Всі вони об'єднані в один вид у зв'язку з тим, що квітнуть однаковими великими жовтими квітками. L. inclinata var.verticillata " Cuba " продає Tropica .
Вид вимагає інтенсивного освітлення, CO2, добре збалансованого внесення добрив ідостатнього місця у акваріумі. Коли ці умови виконуються - росте швидко. Інтенсивне освітлення – 1Вт\л а той більше, без СО2 листки стають широкими , більш зеленими і росте повільніше. Нітрати (5-15 мг\л) і фосфати (1-2 мг\л) необхідні для гарного кольору і здорового вигляду.При нестачі заліза листки бліднуть.

L. inclinata var. verticillata 'Cuba' під хорошим освітленням росте похило. Вона швидко розростається, розгалужується і захоплює весь вільний простір. Необхідно час від часу обрізати верхівку і висаджувати на те саме місце, бо те, що залишилось часто гине.
Рослина виглядає ефектно але через великий розмір годиться лише для великих акваріумів.

Ludwigia inclinata var. verticillata “Araguaia”



Це мутовчата варіація Ludwigia inclinata дуже схожа на більш відому варіацію "Куба". Вона має вужчі листки і рідше утворює бічні пагони. Вимоги по догляду аналогічні як і у попереднього сорту.

Ludwigia inclinata var. verticillata 'Pantanal'



Ludwigia inclinata var. verticillata 'Pantanal' (стара назва Ludwigia sp. 'Pantanal') є однією з багатьох нових варіацій Ludwigia inclinata. Цей особливий різновид росте в болотистій місцевості Пантанал на південному заході Бразилії. У надводному стані теж має зелені, яйцеподібні листочки а в підводному - гарні інтенсивно рожево червоні голкоподібні листки. Рослина відносно нова і поширена в основному в Східній Азії. Комерційно її вирощує лише Oriental Aquariums http://www.orientalaquarium.com/ в Сингапурі.
Вимагає м’якої води, утримання аналогічне Ludwigia inclinata var. verticillata " Cuba ".

Ludwigia ovalis



Людвігія оваліс є відносно новим видом для акваріумістів. Рослина стає популярною через відносну простоту вирощування та її гарний рожево-оранжевий колір. Батьківщиною виду є східна Азія де її можна знайти у відносно прохолодних водоймах або повзучими по дуже вологому або мокрому грунті.
L. ovalis це низькоросла стеблова рослина з почерговим листям, це характерна особливість, яка об'єднує її тільки з одним популярним видом - L. glandulosa. Хоча вона має тенденцію до росту під невеликим кутом, стебла цього виду зазвичай розвиваються по вертикалі і з вузлів часто ростуть нові пагони. Освітлення вище середнього достатньо для гарного росту, відносно низький рівень нітратів порівняно з рівнем фосфатів викликають більш інтенсивне забарвлення. Хоча додавання СО2 не є необхідним , L. ovalis оцінить його і відповість більш швидким і стійким ростом. Мікро життєво необхідні, залізо має важливе значення для гарного кольору. У палюдаріумі вирощувати важко, вимагає високої вологості і надзвичайно високого рівня освітлення (рекомендується сонячне світло).
Можна розсаджувати вкоріненням бічних пагонів і пересадкою верхівки.
Вид є унікальним і прекрасним для травника, але як і більшість інших рожево-помаранчевих рослин є складним в утриманні. При цьому низькорослі стебла цієї людвігії добре підходять для середини і передньої зони акваріума, де вони повинні бути відтінені іншими видами світло-зеленого кольору, щоб сформувати контраст.

Ludwigia palustris



Ludwigia palustris (людвігія болотна), як випливає з її назви, рослину можна знайти в основному в болотистих місцевостях по всьому світу (за винятком Австралії). Вид був доступним протягом багатьох років, іноді під назвою “червона людвігія “ , іноді помилково, як "L. mullertii" (L. mullertii також називали і L. repens). Проте, в останні роки, назва людвігія болотна стає все більш поширеною (тепер більше як правило ніж виняток) для рослин, пропонованих для продажу, котрі насправді є гібридом L. repens x L. arcuata . Рослину, під такою назвою, що завжди залишається зеленою продає Dennerle.
Основною вимогою для задовільного росту Ludwigia palustris є освітлення. Хоча його середній рівень рослина добре переносить, вищі значення покращують забарвлення. Макро добрива впливають на розвиток рослини в кращий бік, але вона цілком задовільно буде рости без них. Мікро і CO2 також не є необхідне , але їх подача підсилить і колір, і темпи росту. Крім того, на відміну від багатьох рослин, що ростуть в районах з помірним кліматом, Л. болотна повністю пристосовується до іншої температури і не відчуває жодних труднощів в теплій воді. При високій освітленості стебла цього виду, як правило, ростуть під кутом, особливо якщо субстрат багатий. Утворює багато коріння і бічних пагонів. Непомітна квітка цього виду відрізняє її від близькоспоріднених видів роду Ludwigia: при вирощуванні на відкритому повітрі Л. болотна цвіте квітками з чотирма зеленими чашелистиками (без пелюсток) і чотирма жовтими тичинками.
Обрізка верхівки стебла і пересадка відрізаної частини є хорошим способом для розмноження цього виду, після обрізки виростає безліч нових пагонів.

Ludwigia repens



Ludwigia repens (людвігія повзуча) - класична акваріумна рослина, у природі росте по берегах прісноводних водойми (канави, ріки, озера, ставки) в південній частині Сполучених Штатів, Центральній Америці і на Карибських островах. У дикій природі це дуже поліморфний вид, він легко утворює гібриди з іншими видами своєму роді. Це ускладнює визначення виду. Л. повзуча є однією з найбільш широко доступних акваріумних рослин по всьому світу.
Ludwigia repens є однією з найпростіших червоних рослин для вирощування в акваріумі, вона може рости при низькому освітлення ( до 0,5 Вт\літр ). Це чудова рослина для початківців. При вищому освітленні буде рости під кутом над грунтом, а не вертикально, і матиме червоний колір без будь-яких відтінків. Часом зазначається, що освітлення лампами з вищою колірною температурою теж покращує її колір.
Для розмноження - просто відрізати частину стебла і пересадити в грунт. Після обрізки верхньої частини цієї рослини виростає безліч бічних пагонів. Якщо дозволяти рости на поверхні, рослина також буде виробляти багато бічних пагонів від кожного вузла вздовж стебла.
В травнику ця універсальна рослина може бути використана на середньому і задньому плані в якості “сильної точки”. За інтенсивної обрізки, рослина навіть може бути висаджена на передньому плані у великих акваріумах.

Ludwigia repens х L. arcuate



Як свідчить назва – це природний гібрид, котрий, часто продають під неправильною назвою L. Palustris.
Умови вирощування – як і Ludwigia repens

Ludwigia sedoides



Батьківщиною цієї плаваючої людвігії є центральна та південна Америка, де її можна знайти в стоячих водах і заплавах річок без течії. Ця гарна ставкова рослина поширена серед акваріумістів у східній Азії.
Перш за все, цій плаваючій рослині потрібне надзвичайно потужне світло. Вирощування у добре освітленому ставку чи ємності на відкритому повітрі іноді є єдиним способом досягнення задовільного росту цього виду. Вимагає макро- і мікродобрив (якщо достатньо освітлення) і тоді на плавучих розетках утворюються квіти жовтого кольору.
Розмножувати L. sedoides можна відрізанням розетки від основного стебла. Головне стебло потім утворить нову розетку.
Використання цього виду в травнику помітно обмежене, зате його розетки діаметром 10-15см з червонуватим листям виглядають унікально на відкритому повітрі у водоймах.

Ludwigia senegalensis



З усіх нових видів у акваріумістиці Ludwigia senegalensis викликає чи не найбільший інтерес. Її візерункові листки і цегляно-червоний колір роблять рослину дуже привабливою і справді унікальною серед стеблових рослин. Найлегше знайти у інших акваріумістів але зустрічається і в продажу,часто під назвою Ludwigia sp. “Guinea”
Для того, щоб Ludwigia senegalensis була у відмінному стані, необхідно дотримуватися певних умов. Перш за все, вона вимагає багато світла - слабке освітлення і затінення не переносить. І, як і багато людвігій, можуть почорніти і загинути, якщо не забезпечені достатніми мікроелементами. Принаймні, рекомендується подвійна від звичайної доза мікродобрив з високим вмістом заліза. Макро речовини повинні також повинні бути в достатній кількості. Кращі результати виходять при рівнях нітратів близько 20 мг\л і фосфату коло 3 мг\л. Рослині потрібний вільний простір навколо неї, інакше нижня частина стебла буде поступово оголюватися. У м'якій воді розвивається краще.
Навіть тоді, коли умови оптимальні, ріст помірний. Незважаючи на відносно повільний темп росту утворює велику кількість бічних пагонів.
Ludwigia senegalensis виглядає абсолютно фантастично біля зелених рослин всіх форм і розмірів. Група з кількох рослин різної висоти теж виглядає ефектно.

Ludwigia sphaerocarpa



Ludwigia sphaerocarpa у природі росте на сирих і вологих узбережжях озер і у вологих канавах, починаючи від Массачусетса до східного Техасу . Окремі популяції знаходяться в центрі Теннессі і вздовж південної частини озера Мічиган.
Ludwigia sphaerocarpa була введена в акваріумістику у Х'юстоні, штат Техас в 2008 році під назвою Ludwigia pilosa. На відміну від більшості видів людвігій, L. sphaerocarpa підходить для переднього і середніх планів травників. Обережною обрізкою можна сформувати дуже гарні червонувато-помаранчеві групии. Рослини, які добре вкоренилися можуть вирости до близько 12 см вдіаметрі, тому їм необхідно залишити відповідне місце. Якщо рослина стає занадто великою, її можна обрізати і вона утворить протягом короткого часу кілька нових, більш дрібних пагонів. Для підтримки низького росту і гарного вигляду самої рослини, сильне освітлення і відсутніть тіні абсолютно необхідні, в іншому випадку, рослини залишаються зеленими і ростуть набагато повільніше. Якщо такі умови збережуться, то рослини можуть зрештою загинути. Хоча L. sphaerocarpa, ймовірно, не рослина для новачків, вона безумовно, займає своє гідне місце в акваріумістиці.

Ludwigia sp. 'Rubin'



Людвігії вже давно стали одними з основних рослин в акваріумістиці. Їх привабливі хвилясті листочки і наявність нескладних для вирощування видів зробили їх дуже популярними. Ludwigia sp. 'Rubin' продається датською компанією Tropica. Її природний ареал невідомий. Відрізняється своїми трохи вужчими листочками і яскравим криваво-червоним кольором. Це торгова назва і продається як варіація L. repens, але насправді може бути гібридом.
Як і L. repens, людвігію "Рубін" дуже легко вирощувати, і вона не має особливих вимог. Швидко і однаково добре росте в найрізноманітніших умовах. На жаль, зберегти її глибоке червоне забарвлення є більш складним завданням. Сильне і пряме освітлення і регулярне внесення заліза сприяють насиченому кольору рослини. Лише дратують рясні корінці від вузлів стебла, але їх видалення не шкодить рослині. Єдина неприємність – при тривалому пересиланні ви отримаєте її в неідеальному стані. Тим не менш, при хороших умовах в акваріумі вона завжди відновлюється.
Ріст над водою або у товщі води безпроблемний. Бічні пагони численні і формуються постійно.
Це одна з найчервоніших з поміж інших червоних рослин. Людвігія "Рубін" завжди привертає до себе увагу у травнику і прекрасно контрастує з зеленими або темно-зеленими сусідами. Особливо гарно виглядає поряд з Microsorum pteropus 'narrow' або Hygrophila balsamica.

Ludwigia x lacustris



Ludwigia х lacustris є відносно новою акваріумною рослиною. Це дуже рідкісний природний гібрид Ludwigia brevipes і L. palustris, котрий можна знайти лише в трохи більше ніж десяти місцях на узбережжях від штату Род-Айленд до Джоржії. Росте і у товщі води, і над водою. Вперше описана Еймс в 1933 році як Ludwigia lacustris, його гібридна природа стала зрозуміла пізніше.
Як L. brevipes, листки біля стебла блідішого кольору, котрий плавно змінюється з зеленого на жовтогарячий по довжині листка. На відміну від L. brevipes росте більш вертикально. А на відміну від злегка схожої Ludwigia arcuata х L. repens не росте під кутом 45 градусів. Ширина листа і форма є проміжними між обома своїми “батьками” і в хороших умовах лист стає приблизно ромбовидної форми. Це рослина легко адаптується і прощає неоптимальні умови, але коли є сильне світло, СО2 і багато заліза, вона стає блискучого іржавого кольору, з яким рідко яка рослина може конкурувати. Довжина листка навіть може досягати свого максимального розміру 7-8 см.
Безсумнівно, Ludwigia х lacustris найкраще використовувати в якості рослини заднього плану (або, можливо, в середній зоні дуже великого акваріума). Рости може дуже швидко, від обрізки не страждає. Постійно ростуть нові пагони і ще швидше вони з’являються після обрізки. Ludwigia х lacustris це гарна рослина для палюдаріума , де цвіте привабливими квітками з жовтими пелюстками, на відміну від непомітних квітів L. palustris. Якщо квітка якимось чином і запилиться, то навряд, чи вдасться отримати повноцінне насіння, можливо тому ця рослина не набула широкого поширення.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg LUDWIGIAARCUATA.jpg (58,0 КБ, 130 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA BREVIPES.jpg (47,5 КБ, 131 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA GLANDULOSA.jpg (72,7 КБ, 132 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA INCLINATA.jpg (27,5 КБ, 130 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA INCLINATA VAR. VERTICILLATA 'CUBA'.jpg (63,8 КБ, 132 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA INCLINATA VAR VERTICILLATA 'ARAGUAIA'.jpg (206,0 КБ, 134 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA INCLINATA VAR. VERTICILLATA 'PANTANAL'.jpg (70,9 КБ, 130 переглядів)
Тип файлу: jpg Ludwigia ovalis.jpg (54,3 КБ, 132 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA PALUSTRIS.jpg (42,8 КБ, 119 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA REPENS.jpg (189,6 КБ, 122 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA REPENS X L. ARCUATA.jpg (128,8 КБ, 121 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA SEDOIDES.jpg (80,9 КБ, 120 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA SENEGALENSIS.jpg (67,4 КБ, 118 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA SPHAEROCARPA.jpg (200,1 КБ, 120 переглядів)
Тип файлу: jpg LudwigiarepensRubin.jpg (55,4 КБ, 117 переглядів)
Тип файлу: jpg LUDWIGIA X LACUSTRIS.jpg (182,7 КБ, 120 переглядів)
__________________
Choc juz zycia, psiamac, popoludnie - Jest cudnie

Востаннє редагував Bobus: 07.11.2014 о 19:48..
Bobus зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
15 користувачів подякували Bobus:
ancytrus (10.11.2014), dido-pido (22.04.2015), imigor (10.11.2014), Kolya90 (08.11.2014), konon (09.11.2014), KRustik (07.11.2014), ksw1 (07.11.2014), OlgaPr (08.02.2015), Romar (07.11.2014), Taras. (26.11.2015), turist (07.11.2014), ІЙВ (07.11.2014), малятко (07.11.2014), Охват Марьян (07.11.2014), Хатостомус (07.11.2014)
Реклама
Відповідь

Закладки


Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 04:06.


All rights reserved