Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Риби > Африканські цихліди > Цихліди оз.Танганіка
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Відповідь

Параметри теми
Старий 18.03.2016, 15:46   #1
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Дописи: 449
Подякував(ла): 1.120
Подякували 711 разів в 283 дописах
Репутація: 931
Типово

Доброго часу доби всім хто полюбляє, цікавиться цихлідами о. Танганьїка, чи просто випадково натрапив на дану тему.

Все ж таки вирішив створити окрему тему, для опису даного виду риб, так як, на мою думку, у паралельній темі, при усій повазі до її автора, лиш частково і стисло описані деталі. У даній темі буду додавати власні відео та фото матеріали з описом та коментарями. Постараюсь об’єктивно описати тонкощі поведінки, нересту, годівлі і т.д.. отже...

ALTOLAMPROLOGUS COMPRESSICEPS

Почну з того що "танга" мене цікавила давно), але щось не міг вирішити для себе,що саме хочу утримувати. І ось у один прекрасний день, мій знайомий запитав чи не хочу я забрати його рибу, бо він остаточно вирішив розформувати акву. Так я став власником Altolamprologus Compressiceps
Риба потрапила до мене у дорослому віці (~2-3 роки). Щодо нерестів, то інформації не мав, точніше якщо вони і були то власник їх не помічав, так як акваріум був тільки часткою інтер'єру а не основним об'єктом спостереження і захоплення. Щодо походження риби, то дізнався лиш те,що риба колись була подарована, тому морфа не відома.

Коли запустив рибу у свій акваріум, то приблизно місяць я не помічав її, весь час ховалась по закутках, випливали тільки при годівлі, і то тільки тоді як я або дружина відходили на 1-1.5 м. від акваріума. Але з часом компресицепси призвичаїлись до нас).

На даний час у наявності 5 компресицепсів, 2 самці і 3 самки + мальок). Проживають вони у 190 л. акваріумі з площею дна 95х45. Також з ними ділять територію - доросла пара анциструсів і 1 птеригопліхт.

Ґрунт - мармурова крихта з домішком кварцевого піску (фракція 2-2,5 мм.), також для нересту були додані рапани і морський жолудь.

Раціон харчування - годую своїх копресицепсів мороженими морськими креветками чергуючи через день з мідіями, інколи даю не велику кількість сухого корму. Коли ввечері годую анциструсів, компресицепси також полюбляють полюбляють пожувати)) таблетки спіруліни. Загалом годую рибу 2-3 рази на день не великими порціями, бо риба схильна до переїдання. "Розгрузочних" днів, як таких не, не роблю, просто один день на тиждень (часто це буває у неділю) даю меншу кількість корму і скорочую годування до одного разу на день.

Загалом Altolamprologus Compressiceps,красива і цікава риба, особливо під час нересту, а про нерест буде далі...

додам кілька фото

самець Altolamprologus Compressiceps

самка Altolamprologus Compressiceps

...

Продовжимо

Тепер по трохи буду розказувати про перші спроби нересту і про результати.

Отже сиділи мої компрессицепси близько трьох місяців і навіть не натякали не те,щоб на нерест, а навіть не давали вигляду що одне одному подобаються, коротше кажучи - без натяків на симпатію. Ну спершу все списував на те що риба ще не пристосувалась до нових умов, без того що риба і так сама по собі ляклива.
Потім утворилося двояке ставлення до цього, трохи опустив руки на це все але не втрачав надії і пустив все на самотік. Вирішив по менше зайвий раз лізти у акву, ну звісно ж годівля і планові заміни води з чисткою - не рахую.
Через певний час почав зауважувати,що самки почали активно сваритись одна з одною і виглядало це доволі смішно і водночас цікаво. Вони підпливали одна до одної розкриваючи жаберні кришки і "розпушуючи" свої "віяла"(плавники) відганяючи, кожна, зі своєї території.
Самці в той час не пхалися в ці розборки, споглядаючи на це все збоку.
Згодом, коли одна з самок показала своє домінування перед іншими, почала чистити один із рапанів і у прямому розумінні приставати до одного з самців, танцювати перед ним, розпрямлюючи плавники із вигинаннями то в одну то в іншу сторони.
подивитись було на що
Самець у свою чергу чомусь на ці приставання практично не реагував, просто відпихав самку від себе. У той самий час інший самець із самками до цього процесу теж не втручались, і між ними таких залицянь не помічалось - навпаки повна пасивність.

Приблизно через тиждень самка все ж таки добилась свого і одного ранішнього дня я помітив що вона сидить не у рапані, а у одному з отворів морського жолудя, махаючи у ньому плавниками. Придивившись я помітив ікру (~30-40шт.) Самець у свою чергу "зависав" над самкою з кладкою, і таке враження що слідкував за тим щоб самка звідти не втекла. Тривало це все не довго, вже на наступний ранок самка плавала по акві ніби нічого і не було

В ту мить я трохи розчарувався, але як виявилось - не все так погано...

Востаннє редагував Bobus: 18.03.2016 о 17:52.. Причина: дописи одного автора
SLIRA зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
8 користувачів подякували SLIRA:
Bobus (18.03.2016), Roman71 (18.03.2016), Romar (19.03.2016), stalex (19.03.2016), Володя К. (18.03.2016), Охват Марьян (18.03.2016), Петрович (20.03.2016), Руслан (19.03.2016)
Реклама
Старий 19.03.2016, 14:52   #2
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Типово Відповідь: Альтолампрологус Компрессицепс / Altolamprologus Compressiceps

Рівно через тиждень, інша самка віднерестилась з тим самим самцем, і на цей раз успішно. У кладці було приблизно 50-60 ікринок, викльов десь 90%. Спочатку думав відсадити мальок окремо, потім вирішив залишити його у загальному акваріумі. Мальок порозпливався по акві. На разі де-не-де бачу кілька штук.

На разі хороших фото не зробив, але додам кілька відео

https://www.youtube.com/watch?v=fqNA8FJLhBY

https://www.youtube.com/watch?v=17GPiNR3A4c

https://www.youtube.com/watch?v=5d3fxKVsGHg

https://www.youtube.com/watch?v=P6ZmdEW6MXc

https://www.youtube.com/watch?v=O0dCtJtP8I8
4 користувачів подякували SLIRA:
Gemeni (04.02.2017), OlehS (11.04.2016), vi_ki (24.03.2016), Петрович (20.03.2016)
Старий 11.04.2016, 18:09   #3
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Типово Відповідь: Альтолампрологус Компрессицепс / Altolamprologus Compressiceps

Додаю ще фото

фото самця субдомінанта, бо домінанта не можу зловити в кадр (дуже активний)
3 користувачів подякували SLIRA:
Gemeni (04.02.2017), OlehS (11.04.2016), Хелена (03.02.2017)
Старий 12.08.2016, 17:34   #4
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Давно нічого не писав, бо і писати не було що. Акваріум трохи набув змін у внутрішньому дизайні. Єдине що почало мене турбувати то це дуже пасивний стан компресів, весь час тримаються дна, колір тіла набув темних тонів. Запихаючи руку в акву, можна було сміливо їх взяти в руку, на що мінімум реакції. Перестали йти на нерест. Корм не змінювався, хіба що з браком часу, не завжди своєчасно підмінював воду. Не знайшовши схожих симптомів на теренах мережі інтернет, нещодавно вирішив придбати сім'ю Neolamprologus sp "daffodil", від Roman 71, до своїх компресів, адаптувались досить швидко. На разі загальна атмосфера не напружена, за що я переживав перед покупкою і запуском принцес. Компреси трішки пожвавились але один самець (колись завжди домінуючий) і далі веде себе пасивно, а його суперник навпаки взяв ініціативу і на другий день після запуску "daffodil", загнав самку на нерест. Буду спостерігати за ситуацією далі.
4 користувачів подякували SLIRA:
OlehS (13.08.2016), Roman71 (12.08.2016), Володя К. (13.08.2016), Хелена (03.02.2017)
Старий 03.02.2017, 15:22   #5
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Типово

Освіжу тему. Почну з того що всі компреси відійшли у вічне плавання...не вдалось врятувати нікого з них. У акві змінилось населення, зараз там проживає 2 оцелатуси ґолд, 2 лелеупі, 2 юлідохроміси Дікфельда, 2 Telmatochromis vittatus Chituta. Принцес довелось продати бо стали доволі агресивними до нових жителів, ну але це вже зовсім інша історія.
Тему зачиняти не буду, бо не втрачаю надії що повернусь до цієї цікавої риби, ну і можливо хтось ще захоче колись тут залишити свій допис.
Старий 03.02.2017, 18:23   #6
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Дописи: 4.973
Подякував(ла): 15.511
Подякували 13.247 разів в 3.971 дописах
Репутація: 13574

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від SLIRA Переглянути допис
Почну з того що всі компреси відійшли у вічне плавання.
що пішло не так?
Старий 03.02.2017, 19:33   #7
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Буде час, здублюю дописи з теми із сусіднього форуму
Старий 03.02.2017, 22:45   #8
Володимир Романович
Почесний учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 669
Подякував(ла): 1.906
Подякували 2.008 разів в 450 дописах
Репутація: 2238

Аквафото Аквафото Аквафото 

Типово Re: Альтолампрологус Компрессицепс / Altolamprologus Compressiceps

SLIRA, як поводяться лелеупі стосовно тельматохромісів?
Можна оновлене фото акви?
Володимир Романович зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 04.02.2017, 01:37   #9
SLIRA
Активний учасник

Львів, Личаківська

Ставлення усіх перелічених риб, один до одного, демократичне. Усі розділили площу, звичайно інколи бувають не суттєві розбірки але критичних сутичок не замічав.
Збираюсь трохи змінити оформлення, тоді і виставлю фото.
Користувач подякував SLIRA за цей допис:
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Altolamprologus compressiceps navy Цихліди оз.Танганіка 20 03.03.2016 20:02
Кальвус "Блэк фин" (Altolamprologus calvus "black fin") тернеция Цихліди оз.Танганіка 24 19.08.2013 11:06
Dimidiochromis compressiceps eko Цихліди оз.Малаві 0 15.10.2012 00:41

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 21:43.

All rights reserved