Назад   Львівський форум акваріумістів > Морська акваріумістика > Устаткування для морського акваріуму
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Устаткування для морського акваріуму Акваріуми, САМПи, помпи, флотатори, озонатори, охолоджувачі, Ув-стерилізатори, освітлення, редуктори, фільтри, тести і т. п.

Відповідь
 
Параметри теми
Старий 26.08.2010, 14:33   #1
Nemo
Засновник форуму
 
Аватар для Nemo
Львів
 

Реєстрація: 11.11.2007
Дописи: 293
Подякував(ла): 433
Подякували 764 разів в 193 дописах
Репутація: 1198

Меценат 

Типово Отримання здорового забарвлення від ваших коралів.

Вступ

Багато хто з нас купив у магазині для акваріума яскраві корали, але поступово вони втрачають свої приголомшливі кольори і стають коричневими протягом наступних тижнів у нашому домашньому акваріумі. Іноді може бути зворотній процес, ми купуємо гнилу коричневу колонію і до нашого радості, вона повільно розвивається в яскраво-зелений або рожевий корал при високій інтенсивності освітлення.
Причини, за якими певні корали набувають певних кольорів і фактори, що впливають на забарвлення коралів різноманітні і досить складні. У цій статті я розгляну деякі з основних принципів, які регулюють забарвлення коралів, і що ми можемо зробити, щоб одержати самі яскраві кольори наших коралів.

Фактори, що впливають на забарвлення коралів

Є багато факторів, які впливають на забарвлення коралів: інтенсивність світла, спектр світла, додавання поживних речовин, мікроелементів, зооксантели, флуоресцентні пігменти, не флуоресцентні барвники, список можна продовжити. Але спочатку ми повинні зрозуміти, трохи про біологію коралів перш ніж ми зможемо зрозуміти роль, яку кожна з цих речей відіграє за забарвленням.

Зооксантели

Більшість коралів, що ми триматимемо в акваріумі мають симбіотичні відносини в клітинах з водорослями відомими як зооксантели, саме ці клітини водорослів, які і забезпечують фотосинтез коралів з харчовими добавками, такі як глюкоза, гліцерин та амінокислот, які передаються від водоростевих клітин коралів власних клітин тканини. Зооксантели самі отримують поживні речовини, так як вони фотосинтизують просто з морської води, такі речовини як аміак, нітрити, нітрати, діоксид вуглецю та фосфати, а також метаболічні відходи з коралів власних клітин. Корали використовують ці живильні речовини і виробляють відходи, які повертаються назад у зооксантели щоб бути знову використаними в процесі фотосинтезу.
Існує баланс, який необхідно підтримувати між коралами і зооксантелами з точки зору кількості фотосинтезу, який відбувається в тканинах коралів. Занадто багато зооксантелів високої інтенсивності фотосинтезу може бути настільки ж руйнівні для корал, як занадто мало. Саме цей процес регулювання концентрації зооксантелів для коралів є важливим чинником у забарвленні коралів.
Зооксантели всі коричневі або золотаво-коричневі, вони не існують в будь-якому іншому колірі, і саме тому більшість коралів коричневого кольору.

Флуоресцентні пігменти

Флуоресценції це термін, який використовується для опису поведінки об'єкта, який поглинає світло певної довжини хвилі 1 (колір) і випромінює його в різних довжин хвиль. Ця зміна в випромінюваного світла у зв'язку зі зміною рівнів енергії фотонів, рівні енергії фотонів пов'язана з його довжиною хвилі, що ми сприймаємо як колір. Флуоресцентні пігменти поглинають світло певної довжини хвилі, а потім випромінюють світло в тому, що довжина хвилі більше, ніж оригінал. Це освітлення має великий вплив на колір, сприймається коралами особливо коли вони освітлені світлом, який наближений до актинічного або має велику кількість ~20000 К.

Освітлення

Освітлення, ймовірно, самий важливий фактор у плані забарвлення коралів. Це не тільки інтенсивність світла, що є важливим, але також колір або концентрації певних довжин хвиль світла.
Світло складається з різних різних довжинах хвиль, і кожна довжина хвилі відповідає певний колір. Людське око не може виявити всі ці хвилі і ті, які нижче рівня виявлення людського ока, як відомо, як ультрафіолетове випромінювання і ті, які знаходяться вище верхньої виявленню рівні називаються інфрачервоним випромінюванням. Довжин хвиль, що ми можемо побачити діапазоні від 380 нм (нм виступає за нано метрів, який є одиницею вимірювання довжини хвилі) до 780nm.
Це важливо для морських акваріумістів, щоб мати уявлення про ультрафіолетове світло, а також видиме світло. Ультрафіолетове випромінювання від 100 до 400 нм, ділиться на три різні групи:
1) УФ-A: Це те світло, що падає в довжинах хвиль 315 - 400 нм, UV-A буде проходити через звичайне скло.
2) УФ-B: це те світло, що падає в довжинах хвиль 280-315nm. Це УФ-В, які викликають сонячні опіки. УФ-B не буде проходити через стандартне силікатне скло і швидко заломлюється у воді, проте в кристально чистих водах коралових рифів і AV-А і УФ-B може проникнути через 30мглибини.
3) UV-C: це те світло, що падає в довжинах хвиль 100 - 280nm. UV-C дуже шкідливий для живих тканин і тип світла, який використовується в стерилізатори UV. UV-C швидко абсорбується землею з атмосфери. Слід зазначити, що УФ-C виділяється по одному складу з МГ лампами, але воно поглинається фільтрами, які використовуються на лампочці і покривного скла.
Більшість МГ лампами також виробляти деякі УФ-А і УФ-В випромінювання в той час як у люмінесцентні лампи їх як правило, немає.
Як ми знаємо, що коралові рифи піддаються впливу високих рівнів УФ-А і УФ-зокрема, у мілкій водікорали придумали способи захистити себе від спаленя. Це було відомо протягом тривалого часу, що корали можуть виробляти типу сонцезахисний крем, щоб захистити себе від ультрафіолетового випромінювання, найбільш важливим з них були знайдені, як відомо, як S-320 або мікроспори типу амінокислот. Вважалося, що саме ці сонцезахисні, які виробляються в коралах на мілководді, які дають їм в цих областях, їх яскраві кольори, проте відомо, що ці пігменти прозорі для УФ-А і а використовуються для блокування УФ-випромінювання та цих довжинах хвиль нижче тих, які, як відомо, викликають забарвлення. Однак там, схоже, дійсно деякі розбіжності з цього питання, як і Данлап Чалкер (1986) знайшли три S-320 з'єднаня на частині Acropora, які поглинають світло від 310 до 340nm і стверджували, що ці сполуки розглядаються як корали фіолетові або поглинають флуоресцентних пігментів.
Металогалогенні лампи виробляють піків світла в певних довжин хвиль УФ, наприклад, ртутні, що використовується в цибулинах мають пік 365nm, а інші мають піки 378nm, 391nm і 393nm. Відомо, що ці хвилі викликають фарбування в деяких коралів, так що ви думаєте собі, що це гарна ідея і вашіМГ лампивмикаємо та піддаємо корали більше ультрафіолету. На жаль, це не так, було показано, що УФ-випромінювання з певною довжиною хвилі може забарвлення коралів призвести до гальмування фотосинтезу при дії на рівні виділення Мг ламп. Процес, коли фотосинтез припиняється і коралиможуть в кінцевому підсумку від голоду поживних речовин з зооксантел померти.
Світло 400 нм є нижньою межею, при якому фотосинтез може відбуватися, світло з довжиною хвилі менше, ніж цей, як відомо, причиною пошкодження хлоропластів. Вважається, що УФ-світло, що корали отримувати по каналах фотосинтезу шляхи, які перевипромінюють світла на більш довгих хвилях, які можуть бути в подальшому використані зооксантел для фотосинтезу і, як згадувалося раніше причин корали флуоресціювати. За допомогою цієї системи, а також сонцезахисні пігменти і УФ-стійкими штамами зооксантелл коралові поліпи можуть жити і фотосинтезувати під впливом УФ-випромінювання.
Тим не менш, є межі того, що корали можуть терпіти і, як згадувалося раніше припинення фотосинтезуне представляє великого абіотажу та припиняє інтерес для любителів. Процес припинення фотосинтезу може відбутися від надмірного через діапазоні довжин хвиль, а не тільки від УФ-випромінювання. Коли зооксантелифотосинтизують вони виробляють перекис водню, яка завдає шкоди у живої тканини, щоб протидіяти цьому поліп сам виробляє фермент, який нейтралізує перекису водню. Якщо швидкість фотосинтезу зооксантелл занадто висока, то різке збільшення кількості зооксантелл або коралових не в змозі виробляти достатню кількість ферментів нейтралізації по боротьбі з пероксидом водню, в тій колонії буде реагувати на висилку деякі або всі з його зооксантелл. Висилку деяких клітинах водоростей може здатися, що виграє, якщо ми прагнемо отримати яскраві кольори в нашій корали, але звичайно в такій ситуації система коралів буде ослаблена, уповільнення росту і виробництва кольорових пігментів, а також знакне якскраве підкреслення точок.
І навпаки, якщо корал при інтенсивності світла, якщо він схильний до скорочення, то колонія буде реагувати, виробляючи більше зооксантелл відповідно до вимог господарів тканин. Так що, якщо ми беремо з них світла високої інтенсивності навколишнього середовища, як кораловий риф, а потім помістити його в акваріум з набагато меншою інтенсивністю світла, то нетто-коефіцієнт фотосинтезу зооксантел буде зменшуватися. У відповідь на більш низькі рівні поживних речовин, що коралові отримують від зооксантелл, вони закликають до більшого їх розмноження і вивільнення додаткових метаболічних відходів в результаті чого збільшення фотосинтезу у коралових колоній і відновити її в необхідних поживних речовин із зооксантел викликаючи забарвлення коралівщоб стати коричневими.
Існує ще один аспект цього процесу, а отже: на коралових рифах є величезний достаток зоопланктону і фітопланктону, що корал може захопити і використовувати як джерело енергії. Якщо це поліпи, що поміщається в акваріум, де рівні годівліє кількість набагато нижче, ніж коралових потреб, то щоб отримати харчування з інших мість він тусить збільшувати зооксантели, що зменшує потребу у кормі але збільшує коричневе забарвлення.
Іншим фактором, що впливає на чисельність зооксантел в коралах тканин є кількість розчиненої органіки, яка присутня у воді.
Зооксантели, мають більш низьку межу світла відому як точка компенсації. Це точка, в якій фотосинтез зооксантел – це онде дихання для них. Якщо інтенсивності світла дуже мало, тоді зооксантела не зможе передати достатню кількість продуктів фотосинтезу або переробити достатню кількість коралових відходів життєдіяльності, з тим щоб корал міг рости і процвітати.
На іншому кінці шкали зооксантел також так звані точки насичення, це точка, в якій швидкість фотосинтезу на максимальній і будь-яке збільшення інтенсивності світла не призведе до збільшення швидкості фотосинтезу. Точка насичення коралів буде мінятися від виду до виду, а також навколишнього середовища, що вони пристосувалися до життя, як правило, точки насичення багатьох видів коралів не буде перевищувати 300 мкмоль · м *********178; · с. Це рівень світла, який, можна досягнутиу відповідності з водної поверхні безпосередньо під 10K лампа 250w МГ, який встановлений над поверхнею води. Тим не менше, точки насичення багатьох коралів часто досягає значно нижче інтенсивності світла і впливі світла вище точки насичення призведе до зупинки фотосинтезу і вигнання зооксантел, ослаблення з коралів кольору, часто приводить до смерті.
Як ви можете бачити ключ до здорового забарвлення коралів дуже різною шкалою залежно від інтенсивності світла, спектр світла і поживних речовин навантаження води. Ключ, щоб отримати правильний баланс усіх цих речей, і зберегти його там.
Проте історія на цьому не закінчується і є ще кілька речей, щоб розглянути.
__________________
Всі граматичні помилки є авторським стилем викладення матеріалу
Nemo зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували Nemo:
Doc-tor (13.09.2010), docasus (26.08.2010), kava  (26.08.2010), Rain (31.01.2011), vi_ki (26.08.2010), Охват Марьян (26.08.2010)
Реклама
Старий 26.08.2010, 15:35   #2
Nemo
Засновник форуму
 
Аватар для Nemo
Львів
 

Реєстрація: 11.11.2007
Дописи: 293
Подякував(ла): 433
Подякували 764 разів в 193 дописах
Репутація: 1198

Меценат 

Типово Відповідь: Отримання здорового забарвлення від ваших коралів.

Мікроелементи та інші фактори

Мікроелементи широко розповсюджені, щоб мати можливість значно поліпшити колір вашого корала домашнього акваріума різних виробників, проте роль багатьох мікроелементів у корали мало вивчений, але є трохи інформації, яка починає рухати цей шлях вперед. Хоча це далеко не остаточний є деякі докази, що вказують у напрямку йоду, відіграє важливу роль в переході очевидним забарвленням коралів. Є певні речі генно-інженерних варіантів жовтого флуоресцентних білків, які показали, що будуть порушені деякі галогеніди, такі як фтор, йод, хлор і бром. І навпаки певні види показали, щоб бути нечутливим до йодистого доповнень. Відомо також, що деякі мікроелементи мають сприяння ферментативних реакцій фотосинтезу і так може в кінцевому підсумку відіграє важливу роль в коралах на забарвлення, однак набагато більше досліджень повинно бути зроблено в цій галузі. Але перш ніж ви почнете усердно лити мікроелементів у вашому акваріумі, в надії, що кольори вашого корала покращиться, не забувайте, що для більшості акваріумів в яких низька щільність посадки фрагів непотрібно у великій кількості лити мікроелементи, бо це призведе до їх накопичення.
Цікаво, що деякі дослідження Dana Riddle і Andy Amussen в кінці 1990-х років показали, що низькі рівні лугу можуть призвести до втрати кольору пігментації в деяких коралів. Із 10 систем, які вони експериментували , використали 4 схеми систем і рівень знизився до 7dKH тоді помітив, що багато з СПСів кольору зник зовсім. Потім вони використовували лужності буферів у цих системах, щоб швидко підвищити dKH назад до 10. Вони виявили, що деякі корали активізували свої пігментації протягом ночі, а в інших грибів повертається протягом декількох днів.
В останні роки спостерігається тенденція до створення системи рифів, які мають дуже низькі рівні поживних речовин у воді. Fauna Marin і Prodibio - дві марки, які були досить популярні у Великобританії. Ці системи шляхом надання фільтрації бактерій з додатковим джерелом вуглецю збільшити їх чисельність і ефективність щоб видалити нітрати і фосфати з води. Цей метод чудовий у поєднанні з регулярними добавками мікроелементів і амінокислот. Система чітко працює в плані зниження нітратів і фосфатів, в результаті чого в нижній концентрації поживних речовин у воді є менше добрив доступних для використання зооксантел та їх концентрації краплі й дозволяють люмінесцентні і не флуоресцентні пігменти, щоб показати до кінця. Крім того мікроелементів забезпечує хороший запас цих елементів, необхідних для фотосинтезу і метаболічних процесів і того амінокислоти надає нові ростки, які корал може використовувати для різних білків, ферментів і синтез пігменту. Ці добавки тим не менш, слід використовувати з обережністю, хоча нітрати і фосфати понад може викликати побуріння коралів, вони мають важливе значення в країнах з низьким рівнем. Вміст нітратів у природних водах рифів є занадто низькими для підтримки біологічного різноманіття коралів, які відбуваються на рифах, зооксантел повинні бути дотовані метаболічними відходами з коралових поліпів щоб заповнити цей дефіцит.Цілком імовірно, що амінокислотніи добавки, закладені там розглянуто безпосередньо для зміцнення коралу, що використовується в різних метаболічних процесах діяльності і дозволить забезпечити коралам зооксантелл з необхідними продуктами відходів у систему, яка в іншому випадку позбавлена поживних речовин.

Закінчення
Поганий вплив на колір коралів також провокує, навіть тимчасове, підняття температури до 30С. Памятайте, що успіх може незавжди одразу прийти. Якісна чиста води очищена від домішків та хороша сіль, додана в точній пропорції вже є частиною успіху. Один корал під різними лампами може мати інші кольори та різну товщину. Вчасна заміна ламп позитивно впливає на швидкість росту і колір коралу так само як і течія, яка має бути рівноміро розподілена по всьому акваріуму.
Не шкодуйте грошей на якісне обладнання для вашого домашнього моря і воно принесе вам задоволення вже в швидкий час. Щасти !

Використанні дописи учасників з іноземних форумів. Перекладено і підсумовано.
__________________
Всі граматичні помилки є авторським стилем викладення матеріалу
Nemo зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
5 користувачів подякували Nemo:
Doc-tor (13.09.2010), docasus (26.08.2010), Rain (31.01.2011), vi_ki (26.08.2010), Охват Марьян (26.08.2010)
Відповідь

Закладки


Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Де дістати скелети коралів ? ArtremL Грунт, декорації 7 09.04.2010 11:15
LPS корали, база коралів з описом Охват Марьян Живність морського акваріуму 1 13.01.2010 15:30
SPS корали, база коралів з описом Охват Марьян Живність морського акваріуму 2 13.01.2010 15:28
Скалярія міняє забарвлення. Чому? gory Для початківців на форумі 7 03.01.2010 10:45
Забарвлення барбуса вогняного roman Екзоти 2 11.08.2009 08:47


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 08:53.


All rights reserved